Biznes BizTime Marketing

10 sposobów na to, jak rozwinąć firmę bez wydawania pieniędzy

Listen to “MWF 122: Rozwijanie firmy bez pieniędzy” on Spreaker.

Tydzień temu przypominaliśmy podcast o weryfikacji pomysłu biznesowego.

Załóżmy więc, że Wasza koncepcja jest przemyślana, wiecie już w jaki sposób tworzyć prototyp produktu i dotrzeć do pierwszego grona odbiorców. Macie entuzjazm, wolę walki. Liczycie się z nieprzespanymi nocami i dźwiękiem odkładanej słuchawki.

W wielu przypadkach okazuje się jednak, że gdy przychodzi do tworzenia biznesplanu, nie potrafimy liczyć. Przyjmujemy zbyt optymistyczne założenia, które po weryfikacji przez rynek, wcale nie studzą naszego zapału.

Środki finansowe w firmie pozwalają przyspieszać niektóre procesy. Jednakże i bez nich można sobie poradzić w biznesie. To jednak wymaga czasu. Dlatego też pomysły na rozkręcenie firmy bez angażowania pieniędzy, przedstawione przez Marka Jankowskiego, powinny być realizowane już od momentu weryfikacji pomysłu.

1. Miej misję.

2. Dopracuj produkt.

3. Troszcz się o swoich klientów.

4. Zbieraj opinie i feedback.

5. Nie bój się prosić o rekomendacje.

6. Wykorzystaj content marketing.

7. Pamiętaj o spójnej komunikacji.

8. Poznawaj ludzi z branży.

9. Docieraj do influencerów.

10. Bądź blisko klientów.

O autorze Mała Wielka Firma

Blog Mała Wielka Firma powstał w 2008 r., żeby dostarczać właścicielom małych firm wiedzę i doświadczenia pomagające prowadzić działalność gospodarczą. Osoby zakładające firmy zwykle znają się na branży, w której chcą działać. Stylista otwiera salon fryzjerski, ciastkarz – cukiernię, a anglista – szkołę językową. Ale nawet jeżeli jesteś mistrzem w swoim fachu, niekoniecznie będziesz dobrym przedsiębiorcą. Do tego potrzeba innych umiejętności. Mała Wielka Firma pomoże ci je rozwinąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *