Już za trzy tygodnie, w szczecińskim Technoparku odbędzie się 3 Forum Prawa Mediów Elektronicznych, nieodpłatna konferencja dla osób zainteresowanych tematyką stanu prawnego w Internecie.

3 Forum Prawa Mediów Elektronicznych (FPME) jest ogólnopolską konferencją naukową o charakterze niekomercyjnym, organizowaną przez naukowców oraz przedstawicieli praktyki zainteresowanych prawem mediów elektronicznych. Wydarzenie w założeniu stanowi cykliczne forum wymiany przemyśleń i doświadczeń pomiędzy wybitnymi naukowcami i praktykami zainteresowanymi zagadnieniami dotyczącymi prawa mediów elektronicznych. Subsydiarnym celem wydarzenia jest integracja przedstawicieli praktyki oraz nauki zajmujących się kwestiami związanymi z prawem mediów elektronicznych.

Pierwsza edycja FPME odbyła się we Wrocławiu 26 marca 2015 roku, a jej tytuł przewodni to “Płatności elektroniczne. Prawne i ekonomiczne ujęcie walut wirtualnych i cyfrowych”. 2 FPME odbyło się w dniach 6-7 kwietnia 2016 roku w sali głównej SCK Uniwersytetu Opolskiego.

Trzecia, obecna edycja, stawia uczestnikom za cel podjęcie debaty na temat obecnego oraz postulowanego stanu prawnego dotyczącego zagadnień e-konsumenta, e-zdrowia, e-wymiaru sprawiedliwości, e-usług publicznych, a także IT & e-commerce. Tak szeroki zakres dysputy pozwoli na interdyscyplinarne ujęcie wielu problemów prawnych społeczeństwa informacyjnego.

Wydarzenie poprzedzi 2 Młode Forum Prawa Mediów Elektronicznych, które odbędzie się 3 kwietnia. Jest to wydarzenie adresowane do młodych adeptów prawa (studentów, doktorantów, aplikantów) zainteresowanych prawem mediów elektronicznych. Celem tego wydarzenia jest integracja najmłodszych przedstawicieli praktyki oraz nauki zajmujących się kwestiami związanymi z prawem mediów elektronicznych.

Szczegóły wydarzenia:

Data:

3.04 – 2 Młode Forum Prawa Mediów Elektronicznych

4.04-5.04 – 3 Forum Prawa Mediów Elektronicznych

Miejsce: Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4, Szczecin

Program: http://www.fpme.uni.opole.pl/program.html

 

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego – dostępnego pod adresem: http://fpme.uni.opole.pl/rejestracja.html

Możliwość rejestracji trwa do 25 marca do godz. 18.00.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie internetowej konferencji: www.fpme.uni.opole.pl/

 

DoradcawBiznesie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *