Procedury bankowe można porównać do tych urzędowych. Kojarzą się z dużą biurokracją i dokumentacją wszystkich czynności. Jedną z nich jest wypowiedzenie umowy kredytowej.

Możesz znaleźć się w tej sytuacji jeżeli nie spłaciłeś kilku kolejnych rat kredytu. To ilu, zależy już od konkretnego banku, umowy i regulaminu. Wiąże się to również z pojawieniem się kar umownych.

Powodów do zadłużenia możesz mieć wiele – kontrahenci nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, nie udaje Ci się osiągnąć zamierzonego poziomu sprzedaży, rosną koszty lub inwestycja, którą realizowałeś okazuje się chybiona. Nie pozwól jednak, aby te sytuacje zagroziły istnieniu Twojej firmy.

Co robić?

Jeżeli otrzymałeś już wypowiedzenie umowy kredytowej, jednym z gorszych rozwiązań jest sięganie po kolejne kredyty, które miałyby pokryć dotychczasowe zadłużenie. Wbrew pozorom wypowiedzenie umowy kredytowej nie oznacza końca Twojej firmy. Stwarza jedynie możliwość dochodzenia Twoich praw na drodze sądowej. Nasza Fundacja pomaga osobom zadłużonym znaleźć doświadczonego specjalistę, który przedstawi Ci możliwości wyjścia z zadłużenia i wspólnie określicie właściwą linię obrony.

Może wydawać się, że walka z bankiem w sądzie jest z góry skazana na porażkę – są to przecież potężne instytucje, które zatrudniają dziesiątki prawników i mogą nas zetrzeć w pył już na pierwszej rozprawie. Nic bardziej mylnego. Zmiana przepisów, a także liczne orzeczenia Sądów i Trybunału Konstytucyjnego sprawiły, że skuteczna walka z bankami jest jak najbardziej możliwa. Coraz większa część wyroków kończy się sukcesem zadłużonych, którzy uwalniają swoje firmy lub samych siebie od ciążących na nich długów. I choć brzmi to niewiarygodnie, praktyka orzecznicza wskazuje, że nie ma się czego bać. Zamiast pogrążać się w finansowym dołku i zamartwiać o przyszłość swoją i własnego biznesu, warto powalczyć o nowy start.

 

Jeżeli nie możesz poradzić sobie ze spłatą zobowiązań firmowych, otrzymałeś już nakaz zapłaty lub bank wypowiedział Ci umowę kredytową, skontaktuj się mailowo na adres kontakt@doradcawbiznesie.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 512 444 400. Ocenimy Twoją sytuację, pomożemy oszacować szanse na wygraną oraz znajdziemy doświadczonego reprezentanta do walki w sądzie. Pokażemy Ci, że z bankiem można wygrać, a Ty pozbędziesz się ograniczających Cię zobowiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *