Pierwsza połowa października przyniosła znaczne ożywienie w sprawach potencjalnych wizytówek Szczecina: kompleksu Posejdon, hotelu Vulcan, budynku po Banku PKO w nowej roli oraz Hanza Tower. Jeżeli tempo obrotu spraw się utrzyma to Piotr Owczarek i Roman Czejarek, twórcy gry planszowej “Kupiec Szczeciński”, już teraz mogą zabierać się za projektowanie nowej planszy.

Co bardziej spostrzegawczy zauważyli, że dawną Galerię Centrum (dla bardziej wiekowych mieszkańców Powszechny Dom Towarowy) od paru dni odgradza stalowy płot. W gmachu rozpoczęły się właśnie prace związane z wymianą wewnętrznych instalacji. Da się również zauważyć pierwsze prace rozbiórkowe oraz początki prac ziemnych związanych z inwestycją. Kompleks Posejdon ma składać się z budynku biurowego, a także części handlowo-usługowej. Ma znajdować się w nim również duży podziemny parking. Co najważniejsze, swoje dwa hotele ma tu umieścić znana na świecie amerykańska sieć Marriott. Na Hiltonów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Finalne odliczanie w Hotelu Vulcan

Niekonwencjonalnie ulokowana na byłych terenach Stoczni Szczecińskiej inwestycja dobiega końca. Na facebookowym profilu hotelu, co raz pojawiają się ogłoszenia o naborze pracowników. Budynek w niespełna rok czasu wybudowali wspólnicy Jan Rosiek i Dariusz Sobczyński. Hotel będzie również przez nich zarządzany. Nazwa hotelu wprost nawiązuje do przedwojennej działającej w tym miejscu niemieckiej stoczni. Panowie chcą rozpocząć nowy rozdział w swojej działalności wraz z końcem października.

Pałac po PKO z nowym właścicielem

Monumentalny neobarokowy Pałac Ziemstwa Pomorskiego kupi od PKO BP Akademia Sztuki. O nowym właścicielu “budynku po banku” mówiło się już od dawna, chociaż bez konkretów. W przekazywaniu informacji samych zainteresowanych uprzedziła radna Małgorzata Jacyna – Witt publikując na twitterze zdjęcie zdradzające tajemnicę. W obiekcie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz szeroko pojęta działalność kulturotwórcza. Władze uczelni podobnie jak w przypadku pozostałych posiadanych nieruchomości mają prowadzić politykę otwartych drzwi. Oznacza to, że budynek ma być w miarę możliwości dostępny dla zwiedzających. Transakcja jest własnie w trakcie realizacji.

Pałacyk

Aktualizacje projektu Hanza Tower

Na koniec dobre wieści o Hanza Tower. Inwestor firma J.W. Construction pracuje obecnie nad zmianą projektu. Ten zaktualizowany ma być gotowy do końca bieżącego roku. Miejmy nadzieję, że ten ambitny projekt wreszcie doczeka szczęśliwego końca. Z całej ogromnej i prowadzonej od kilku lat inwestycji jak dotąd oddano do użytku w 2015 r. jedynie hotel Dana. Pierwszy zapowiadany szczeciński drapacz chmur od 2013 roku nie wystaje nad poziom sąsiedniej “Fali”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *