BeeIN, spółka notowana na rynku NewConnect, będąca dostawcą międzynarodowych rozwiązań z sektora OZE, nawiązała współpracę z Wydziałem Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Zawarte 16 maja porozumienie o współpracy otwiera możliwość wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych przez co najmniej 5 lat.

Współpraca stołecznej uczelni ze spółką BeeIN obejmuje dwa obszary działalności: badawczo-rozwojowy oraz edukacyjny. Przedstawiciele nauki i biznesu połączą siły, aby wspierać rozwój innowacyjnych technologii pomp ciepła, opracować rozwiązania redukujące zużycie energii i wpływ na środowisko naturalne oraz wspólnie przygotować publikacje naukowe. Ich celem będzie także popularyzowanie wśród studentów wiedzy z zakresu pomp ciepła i automatyki oraz organizowanie konferenji, seminariów i sympozjów.

– Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym doświadczeniem ze studentami Politechniki Warszawskiej, którzy wiążą swoją przyszłość z rozwojem pomp ciepła oraz innych komponentów zaliczanych do odnawialnych źródeł energii. Nawiązanie współpracy z tak prestiżową uczelnią to dla nas zaszczyt, ale i szansa na pozyskanie wartościowych kandydatów do pracy, którzy wzmocnią nasz zespół specjalistów. Korzystając z okazji już teraz serdecznie zapraszam studentów na staże w BeeIN – mówi Jan Paweł Lisicki, Doradca Zarządu BeeIN S.A.

W ramach współpracy z Politechniką Warszawską spółka przekaże Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska pompy ciepła z autorskiej linii SPRSUN SELECT. Międzynarodowy dostawca rozwiązań z sektora OZE udostępni także naukowcom infrastrukturę B+R w celu prowadzenia wspólnych badań naukowych oraz zagwarantuje uczelni dostęp do pomp ciepła ze swojej oferty.

– W obliczu wyzwań związanych z dekarbonizacją Polski połączenie potencjału tkwiącego w nauce z doświadczeniem rynkowym, którym dysponuje BeeIN daje szansę na szybsze wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu OZE. Jesteśmy przekonani, że efekty wspólnych działań wpłyną na przyspieszenie transformacji energetycznej i przyczynią się do poprawy jakości powietrza, ochrony klimatu oraz uniezależnienia się Polski od paliw kopalnych. Naszym celem jest budowanie wartości dla naszych akcjonariuszy, równolegle chcemy jednak aktywnie uczestniczyć w zwiększaniu świadomości społecznej związanej z koniecznością ochrony środowiska – podsumowuje Michał Sochacki z BeeIN.

O firmie:

BeeIN jest dostawcą rozwiązań i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Spółka świadczy również usługi montażu, monitoringu oraz serwisu uznanych producentów pomp ciepła (SPRSUN, DAIKIN, AIWA), jest także dystrybutorem renomowanych globalnych producentów paneli PV tj. LEAPTON Solar, DAH Solar, ZNShine Solar. BeeIN rozwija własny sklep e-commerce: www.beeIN.pl oraz marketplace: www.OutletOZE.pl, Notowaną na rynku NewConnect spółkę wyróżnia strategia bazująca na zdywersyfikowanych filarach biznesu oraz na najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Dalsze perspektywyrozwoju firmy skupiają się m.in. wokół dynamicznie rosnącego rynku pomp ciepła oraz działań zmierzających ku sukcesywnej ekspansji zagranicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *