Czym jest FlowDog i w jaki sposób pomaga polskim przedsiębiorcom nadążyć nad dynamicznie zmieniającym się światem biznesu i nie tylko? Na pytania portalu doradcawbiznesie.pl odpowiada Dominik Dubrowski, CEO FlowDog.

Czym zajmuje się FlowDog?

FlowDog, precyzyjnie rzecz ujmując jest produktem. Firmą, która go wytwarza jest LoVo Software. Zajmujemy się tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych narzędzi usprawniających procesy w firmach.

Jak rozwiązania FlowDog zmieniają polskie przedsiębiorstwa?

Generalnie – usprawniają pracę ludzi, poprawiają komunikację, ograniczają liczbę popełnianych błędów. W szczegółach – różne wdrożenia zmieniają firmy w różnym zakresie. Kilka przykładów: firma z branży produkcyjnej – proces: zarządzanie ruchem pojazdów ciężarowych dostarczających surowce i odbierających produkty – zmiana: krótszy czas oczekiwania na wjazd, lepsza organizacja ruchu kołowego, mniej pracy ręcznej.

Firma z branży retail – proces: zarządzanie reklamacjami – zmiana: szybsza i bardziej profesjonalna obsługa reklamacji, brak opóźnień, łatwiejsza praca zespołów zaangażowanych w reklamacje. Można tak długo wymieniać.

Która z oferowanych przez FlowDog technologii jest obecnie najbardziej pożądana na polskim rynku?

Kluczem w obecnym świecie nie jest dostarczanie jednej, pojedynczej technologii. Kluczem jest dostarczanie wielu technologii w jednym, spójnym systemie. Tak by klient – użytkownik – nie musiał angażować się w ich integrowanie. Przychodzi do jednego dostawcy i tu dostaje wszystkie technologie, które są mu potrzebne. Nawet więcej – dostaje technologię, która integruje również technologie zastane – takie, które są już u klienta.

Na przykład – jak połączyć system wag przemysłowych z kamerami ochrony ze szlabanami, ekranami dotykowymi, komunikacją SMS, pobieraniem i zapisywaniem danych do systemu ERP i sięganiem do danych dostępnych w rejestrach publicznych? Tu właśnie na białym koniu wjeżdża FlowDog https://flowdog.io/ .

Zamykając klamrę całej wypowiedzi – czy można powiedzieć, że to technologia pozwalająca integrować inne technologie jest najbardziej pożądana na polskim rynku? Wydaje się, że nie – wydaje się, że nie ma obecnie jednej, wiodącej technologii, która ma niekwestionowaną przewagę nad innymi.

Jakie są najbardziej palące problemy polskich przedsiębiorstw, które rozwiązujecie?

Patrząc na dużym obrazku – dostarczamy narzędzie, które umożliwia ciągłe rozwijanie i doskonalenie organizacji i procesów. A w obecnych czasach organizacja, która się nie rozwija i nie doskonali, jest skazana na pożarcie przez bardziej innowacyjną konkurencję. Czyli, odpowiadając wprost na pytanie – rozwiązujemy problem, którym jest ryzyko wyparcia z rynku przez konkurencję.

Czym platforma FlowDog wyróżnia się na tle konkurencji?

Jasne, przejrzyste wyceny, bez ukrytych kosztów. Wysoka elastyczność na etapie wdrożenia. Wyceny projektowe, nie w formule time and material. Nowoczesna technologia, bez długu technologicznego. Kontrolujemy bardzo szeroką część strumienia wartości – nie musimy dzielić się przychodem z licencjodawcami, dostawcami, firmami zewnętrznymi. Nie mamy narzutów organizacyjnych i przerośniętej wewnętrznej biurokracji. Daje nam to możliwość zyskownego działania i jednocześnie pozostawania poniżej średnich cen rynkowych.

Z jakimi branżami współpracuje firma?

Sieci handlowe, sieci DIY, Facility Management, Cleaning, Energia odnawialna, Media, Produkcja, Edukacja

Przekornie – bez rozgłosu, ale… jakie są największe sukcesy firmy?

Rozwinięcie bardzo dobrego programu stażowego dla wdrożeniowców i analityków – dzięki interesującej ofercie, którą skierowaliśmy do zdolnych osób, wchodzących na rynek pracy udało nam się zbudować zróżnicowany, młody i zdolny zespół.

Jednoczesne budowanie struktur technicznych, wdrożeniowych, sprzedażowych, marketingowych, zrównoważony i systematyczny wzrost firmy na stałym, stabilnym poziomie.

Zbudowanie grona zadowolonych, polecających nasze usługi klientów.

Jak skutecznie zarządzać dokumentami w firmie?

Podstawowym warunkiem skutecznego zarządzania dokumentami w firmie jest… minimalizacja liczby tych dokumentów. Im mniej rodzajów dokumentów, im mniej dokumentów każdego rodzaju, im te dokumenty są prostsze i mniejsze, tym lepiej. Tym mniejsze koszty ich wytwarzania, przechowywania, przeszukiwania, czytania.

Oczywiście – utrzymywanie odpowiedniej dokumentacji jest niezbędne. Ale unikanie tzw. przerostu formy nad treścią jest równie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *