pon.. lut 26th, 2024

W minionym tygodniu w Szczecinie odbyła się konferencja HR & Business Trends 2017, pierwsze tak duże wydarzenie dla branży HR w regionie.

Swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele takich firm jak m.in. Coloplast, Home.pl, Amazon, Grupa Allegro czy TFI PZU. Wydarzenie poprowadził Dariusz Baranik – dziennikarz, prezenter i wydawca w TVP Szczecin.

Dariusz Baranik

Za organizację odpowiadał Michał Hamera, współorganizator Inspiration Day SHOW czy Marketing Trends 2016. Wywiad z Michałem na temat wydarzenia oraz przyszłych planów możecie przeczytać TUTAJ.

Michał Hamera

Wydarzenie stworzone zostało w formule Learn&Practice. Część prezentacyjna i debata połączona była z kilkoma ścieżkami warsztatowymi, dobieranymi przez uczestników według własnych potrzeb. Uczestnicy opuścili wydarzenie z ogromem wiedzy o związkach HR i biznesu, technikach budowania relacji z pracownikami oraz tworzenia wartości przedsiębiorstw i skutecznej komunikacji na zewnątrz.

Wojciech Faszczewski, CEO Coloplast i Katarzyna Urban, Dyrektor ds. Kadr w Vetoquinol Biowet sp. z o.o. podjęli temat relacji na linii HR i biznesu z dwóch różnych perspektyw – przedsiębiorcy i HR-owca.

Wojciech Faszczewski

Katarzyna Urban

Marcin Kuśmierz, Prezes Home.pl opowiedział o tworzeniu kultury organizacyjnej na przykładzie Home.pl. Było o wartościach, rozwoju, inwestowaniu w młodych ludzi, odpowiednim zarządzaniu talentami. – Każde odejście pracownika to porażka managera – podsumował Kuśmierz.

Marcin Kuśmierz

Mieszko Czarnecki, Lease Manager w Posejdon opowiedział o tendencjach zachowań wśród pracowników i potrzebie analizowania ich potrzeb przez dział HR. – Uważam, że HR to najważniejszy dział całej organizacji. Właściwie to powinno się mówić HC – Human Capital.

Senior HR Manager w Amazon, Anna Mindykowska, przybliżyła procesy komunikacji z pracownikami w największym sklepie internetowym na świecie. W Polsce Amazon zatrudnia już ponad 8 tys. pracowników i prawdopodobnie jest na pierwszym miejscu pod względem liczby aktualnych rekrutacji. Tak ogromne przedsiębiorstwo wymaga szeregu procesów planowania komunikacji oraz badania satysfakcji pracowników. Na temat praktyk HR w Amazon na podstawie prezentacji wygłoszonej podczas HR & Business Trends powstanie odrębny artykuł.

Anna Mindykowska

Joanna Duda, HR Specialist w Grupie Allegro wyjaśniła, w jaki sposób można wykorzystać metodykę pracy agile (tzw. zwinną), charakterystyczną dla branży IT, w pracy działu HR.

Joanna Duda

Kolejny rok przyniesie spore, obowiązkowe zmiany przepisów emerytalnych. 1 stycznia (realnie w lipcu) pracodawcy zatrudniający powyżej 250 pracowników (w kolejnych etapach wszyscy zatrudniający powyżej 19 pracowników) będą zobowiązani do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Zmiany te przybliżył w ostatniej prelekcji Tomasz Fronczak, Dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych w TFI PZU.

Tomasz Fronczak

Część teoretyczna zakończyła się debatą o związkach zachodzących między HR a biznesem, którą poprowadził Dariusz Baranik.

HR & Business Trends 2017

HR & Business Trends 2017 to wydarzenie o sporym potencjale rozwoju jako cykliczny event. Michał Hamera nie wyklucza organizacji kolejnych wydarzeń dla branży HR. Mam nadzieję, że niedługo o nich usłyszymy.

 

Fot. Paweł Smolińskihttp://pawelsmolinski.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *