Każdy obecnie ma smartfon, tablet czy laptop. Są to urządzenia, bez których nie potrafimy funkcjonować. Czasem nawet korzystamy z nich w pracy zamiast wykonywać obowiązki zawodowe. Wiele firm próbuje robić z tym porządek.

W związku z tym, że nie ma wyjścia, aby pracownicy korporacji wykonywali swoje obowiązki na innych urządzeniach, jak smartfony, tablety i laptopy nie można ich od nich odseparować. Firmy wprowadzają jednak specjalną kontrolę urządzeń pracowników. Mogą dzięki temu sprawdzać, co pracownicy robią w godzinach pracy i czy wykonują swoje obowiązki w należyty sposób. Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownicy w godzinach pracy nie traci czasu na załatwianie prywatnych spraw lub na korzystanie z rozrywki.

W wielu firmach pojawiło się mdm. Jest to skrót od Mobile Device Managment. Jest to rozwiązanie, które umożliwia działom IT monitorowanie, zabezpieczanie i zarządzanie mobilnym sprzętem wykorzystywanym na terenie korporacji przez pracowników. Monitorowane są przede wszystkim smartfony i tablety, które pracownicy mogą wykorzystywać zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych. Do takich sprzętów zaliczane są również mobilne drukarki czy mobilne punkty sprzedaży. Wszystkie te urządzenia kontrolowane i sprawdzane są przez mdm. System ten jest w stanie zarządzać urządzeniami od różnych producentów i posiadających różne systemy operacyjne.

Odpowiedź na pytanie, czy warto w taki sposób kontrolować pracowników jest prosta: tak. Dzięki temu, będzie można sprawdzać ich efektywność. Można będzie zobaczyć, czy zamiast wykonywać obowiązki zawodowe nie tracą czasu na zupełnie inne rzeczy, których nie powinni robić w trakcie przebywania na terenie korporacji. Jest to jedno z narzędzi w rękach pracodawcy, które pozwala mu kontrolować poczynania swoich pracowników. Wiele firm z takiego narzędzia korzysta. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie wielu korzyści. Można będzie mieć na pokładzie jedynie osoby, które faktycznie chcą pracować i wywiązują się w należyty sposób ze swoich obowiązków zawodowych. Na pewno pozwoli to podjąć mądre decyzje podczas przydzielania premii oraz podczas zwalniania pracowników.

 

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *