Wśród wielu przedsiębiorców panuje mylne przekonanie, że ich firmy wciąż są zbyt małe, aby zatrudniać managera. W większości przypadków opiekę nad wszystkimi newralgicznymi procesami w przedsiębiorstwie sprawują na własną rękę. Mowa tu o produkcie, sprzedaży, marketingu, zarządzaniu zespołem. Niestety…wykonywanie tak mnogich zadań dobrze, często jest po prostu niemożliwe. Z pomocą może przyjść zewnętrzny manager. Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Praktyka i doświadczenie

Dobry manager to ktoś taki, kto nie tylko dobrze zna mechanizmy rządzące biznesem, ale ma doświadczenie w prowadzeniu własnych przedsiębiorstw. Wybierając taką osobę zyskujesz pewność, że będzie potrafił realizować wyznaczone zadania przy ograniczonych zasobach, chociażby finansowych.

Interdyscyplinarna wiedza

Manager powinien cechować się dogłębną wiedzą nie tylko na temat zarządzania i ekonomii, ale również prawa. Okazuje się, że wśród najczęściej występujących barier rozwoju biznesu przedsiębiorcy wyróżniają nadmierną biurokrację i złożoność przepisów prawnych. Manager z taką wiedzą pozwoli Ci zrozumieć prawne uwarunkowania biznesu i optymalizować Twoje działania, chociażby w ujęciu podatkowym.

Rozwój i ekspansja

Działając w pojedynkę koncentrujesz się na bieżących sprawach firmy. Brakuje Ci czasu na myśl o rozwoju i ekspansji, a przecież bez tego Twoje przedsiębiorstwo zawsze będzie zbyt małe na to, aby skorzystać z pomocy zewnętrznego specjalisty. Prawdopodobnie inwestycja w managera, który pomoże Ci rozwinąć Twoją firmę i zwiększyć skalę sprzedaży zwróci się z nawiązką. Dlaczego nie zrobić tego już teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *