Celem każdego przedsiębiorstwa jest osiąganie coraz większych zysków. Rachunek przychodów i kosztów jest nieubłagany i każdy przedsiębiorca intensywnie pracuje nad tym, aby ostateczny bilans był jak najlepszy.

W optymalizacji wydatków może znacznie pomóc przeprowadzenie audytu energetycznego. Z tego artykułu dowiesz się, na czym on polega i dlaczego warto go wykonać.

Na czym polegają audyty energetyczne?

Audyt to nic innego jak szczegółowa analiza organizacji pod kątem zapotrzebowania na energię oraz jej aktualnego zużycia. Warto zauważyć, że dane zebrane podczas audytu pozwalają także na ocenę możliwości redukcji tych parametrów z zachowaniem efektywności wszelkich procesów zachodzących w firmie na tym samym poziomie.

Kto przeprowadza audyty energetyczne?

Wykonywanie audytu energetycznego to często dość skomplikowane i wieloaspektowe działanie. Osoby, które się tym zajmują muszą być znakomicie przygotowane zarówno pod kątem wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych, w tym wykonywania wielu badań, pomiarów i obliczeń. Specjaliści w tym zakresie są najczęściej pracownikami jednostek certyfikujących, które zajmują się między innymi zagadnieniami zarządzania energią oraz zarządzania środowiskowego.

Jakie są zalety wykonania audytu energetycznego?

Raport dotyczący audytu energetycznego to skarbnica wiedzy i pomysłów. Po pierwsze znajdziemy w nim informacje dotyczące aktualnego stanu energetycznego firmy. Ponadto na podstawie wyników analizy zaprezentowane są różne możliwości optymalizacji polityki energetycznej. Koncepcje zmian są szczegółowo opisane, łącznie z wyliczeniami ekonomicznymi kosztów inwestycji oraz prognozowanego spadku zużycia energii oraz związanych z tym oszczędności. Dzięki temu zestawieniu przedsiębiorcy mogą łatwo porównać efekty różnych rozwiązań oraz wybrać, takie, które najlepiej odpowiada ich aktualnym potrzebom.

 

 

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *