Czy wiesz, że dzięki odpowiednim narzędziom jesteś w stanie sam obliczyć wysokość swojego ubezpieczenia? Wystarczy, że wypełnisz pola specjalnego formularza, w których wpiszesz dane dotyczące Ciebie (jako ubezpieczającego) oraz dane Twojego auta. Podpowiadamy, gdzie znaleźć takie narzędzia i w jaki sposób maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie oferują.

Ceny ubezpieczeń samochodu

O cenach ubezpieczeń możesz dowiedzieć z artykułów prasowych i z rankingów ubezpieczeń, jednak będą to jedynie dane orientacyjne. Cena ubezpieczenia Twojego auta może od nich znacząco odbiegać.

Od czego zależy cena polisy?

Cena Twojej polisy zależy od wielu różnych czynników. Znaczenie ma chociażby Twój wiek czy to, jak długo prowadzisz auto. Pojemność silnika samochodu, jego marka, a nawet to, gdzie pozostawiasz pojazd na noce, to przykłady kolejnych zmiennych, które wpłyną na cenę polisy OC/AC, a także innych rodzajów ubezpieczeń.

Kalkulator ubezpieczeń

Dane wymienione w powyższym akapicie wykorzystuje narzędzie o nazwie kalkulator ubezpieczeń samochodu. Znajdziesz go na stronach większości towarzystw ubezpieczeniowych.

Dopasowana oferta polisy

Po wypełnieniu wszystkich pól formularza otrzymasz ofertę polisy. Będzie ona dopasowana do Ciebie, ponieważ stworzona została dzięki szczegółowym informacjom, które podałeś. Zadbaj więc o poprawność wpisywanych danych, a przed ich wysłaniem raz jeszcze dokładnie sprawdź, czy wszystkie pola są wypełnione prawidłowo.

Prosty formularz

Wypełnienie formularza zajmie Ci średnio 10-15 minut. Nie obawiaj się trudnych pytań – nie powinieneś mieć z nimi żadnych problemów. Jeśli w przeszłości ubezpieczałeś już swoje auto, miałeś okazję na nie odpowiadać.

Kalkulator czy kalkulator-porównywarka?

Kalkulator ubezpieczeń samochodu (opisy znajdziesz na stronie: https://kalkulator-ac-oc.pl/) na stronie ubezpieczyciela ma jedną wadę: podobny formularz musisz wypełnić na witrynach wszystkich kolejnych TU, w których rozważasz zakup polisy. Jeśli są to dwa czy trzy towarzystwa – nie ma problemu. Jeśli więcej, powinieneś skorzystać z kalkulatora, który działa jednocześnie jak porównywarka ubezpieczeń. Co to oznacza?

Jak obliczyć cenę ubezpieczeń samochodu dzięki porównywarce?

Kalkulator-porównywarka to również formularz do wypełnienia. Podobny do tego, który występuje na stronach towarzystw ubezpieczeniowych. Tak przynajmniej wygląda to od strony użytkownika.

Jeden formularz – wiele ofert

Tu też wypełniasz pola dotyczące Ciebie i Twojego pojazdu. Tyle że zamiast oferty polisy z jednego TU, otrzymujesz takich ofert co najmniej kilka. A najczęściej kilkanaście. Następnie porównujesz je ze sobą i wybierasz najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Kalkulator-porównywarka – inne zalety

Kalkulator ubezpieczenia samochodu, działający jak porównywarka, to dodatkowe korzyści.

Aktualne ceny

Oferty ubezpieczycieli są aktualizowane na bieżąco, zatem otrzymujesz cenę polisy, jaka faktycznie obowiązuje w danym momencie.

Informacja o promocjach

Szybko dowiadujesz się o promocjach i ofertach specjalnych, jakie przygotowały poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Niższe ceny

Możesz liczyć na niższe ceny, ponieważ polisę kupujesz przez Internet. Nie płacisz prowizji agentowi, a umowę ubezpieczenia zawierasz bezpośrednio z wybranym TU.

Kalkulatory, które działają jak porównywarki, nie widnieją oczywiście na stronach towarzystw ubezpieczeniowych – znajdziesz je na osobnych witrynach.

Wybór najlepszej polisy

Pamiętaj, by w przypadku OC kierować się ceną, bo zakres tej polisy regulowany jest ustawą i w każdym TU będzie on taki sam. Z kolei przy innych ubezpieczeniach, w szczególności AC, zwróć uwagę na ich zakres i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Informacje o nich znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *