czw.. lut 29th, 2024

W procesie zamawiania etykiet logistycznych u producenta, kluczową rolę odgrywa precyzyjne i kompleksowe dostarczenie informacji. Każdy szczegół podany na tym etapie ma istotne znaczenie, ponieważ pozwala na przygotowanie kompleksowej wyceny. Jakie dane zebrać? Przeczytaj, jak poprawnie zamówić etykiety logistyczne u producenta.

Zamawianie etykiet logistycznych – potrzebne informacje

Etykiety logistyczne pełnią ważną rolę w identyfikacji, śledzeniu i zarządzaniu towarami na różnych etapach logistycznych. Stosuje się je w celu usprawnienia i zautomatyzowania procesów magazynowania, transportu oraz zarządzania zapasami. 

W zależności od konkretnych potrzeb i branży stosowane bywają etykiety o różnorodnej charakterystyce. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie dobrać je samodzielnie, dlatego warto skierować się po poradę do producenta etykiet, który nie tylko wyceni zamówienie i je zrealizuje, ale także dobierze właściwe produkty.

Jakie informacje będą niezbędne już na etapie składania zamówienia dotyczącego etykiet logistycznych?

Specyfika branży i zastosowanie etykiet logistycznych

Kluczowe jest precyzyjne określenie potrzeb danej firmy. Już podczas składania zamówienia, warto zatem określić, w jakim celu etykiety będą stosowane i czy powinny spełniać jakieś dodatkowe wymogi. Dobrze jest podać również branżę. Dzięki temu producent będzie wiedział, czy wycenić standardowe etykiety z kodami kreskowymi, czy jednak potrzebne są specjalne etykiety dostosowane do specyficznych warunków środowiskowych, jak np. etykiety termiczne. 

Jeżeli znasz, podaj rodzaj etykiet, który Cię interesuje. Gdy nie masz pewności wystarczy opis, na co będą przyklejane etykiety. Zamów etykiety logistyczne u producenta tutaj: https://betapoint.pl/etykiety/etykiety-logistyczne-bez-nadruku/

Rozmiar etykiet

Dokładne określenie wymiarów etykiet jest kluczowe dla efektywnego korzystania z nich w procesach logistycznych. Zarówno szerokość, długość, jak i wszelkie dodatkowe wymiary powinny być precyzyjnie określone. Dla przykładu etykieta logistyczna GS1 występuje w dwóch standardowych wymiarach: 104 × 150 mm oraz 150 × 210 mm. Oba z tych formatów etykiet są powszechnie akceptowane przez systemy identyfikacji towarów w magazynach.

Co istotne, zarówno treść, jak i wymiary etykiety logistycznej muszą być zgodne z europejską normą EN 1573. Norma ta określa zasady tworzenia etykiet logistycznych w kontekście międzynarodowego obrotu.

Potrzebna ilość

Dokładne określenie ilości etykiet na rolce, a także samej ilości rolek pozwala na precyzyjne oszacowanie kosztów i zaplanowanie efektywnego procesu produkcyjnego. Ma to szczególne znaczenie, gdy zależy Ci na ilości hurtowej. Co więcej, duże zamówienia nierzadko pozwalają na negocjacje korzystniejszych cen, podobnie jak zadeklarowanie stałej współpracy.

Jak zamówić etykiety logistyczne? Podsumowanie!

Podanie precyzyjnych informacji na temat wymiarów, rodzajów etykiet oraz ilości jest kluczowe dla uzyskania prawidłowej wyceny. Producent, posługując się dostarczonymi danymi, jest w stanie dokładnie oszacować koszty produkcji, co przekłada się na transparentność. Jeśli nie masz pewności, jakich etykiet potrzebujesz, to warto umówić się na rozmowę. Profesjonalny producent etykiet logistycznych z pewnością pomoże w wyborze i realizacji zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *