czw.. lut 29th, 2024

W niektórych branżach pojawia się realne ryzyko zranienia czy uszkodzenia ciała podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wie o tym każda osoba, która korzysta na przykład z takich narzędzi jak nozerzeznicze.pl. Aby zapobiec wypadkom, stosuje się różnorodne osłony, między innymi rękawice antyprzecięciowe, które chronią dłonie pracowników. Dowiedz się więcej na ich temat oraz sprawdź, jak poznać ich skuteczność.

Czym są rękawice antyprzecięciowe i gdzie się je stosuje?

Na początku warto zrozumieć, czym właściwie są rękawice antyprzecięciowe. To akcesoria, których zadaniem jest przede wszystkim chronienie dłoni przed zranieniem podczas wykonywania rozmaitych prac, w trakcie których ręka może zostać skaleczona, otarta, ukłuta czy też przecięta. Tego typu uszkodzenia miewają bardzo różne źródła – spowoduje je zarówno wypadek z nożem rzeźniczym, jak i z piłą łańcuchową. Stąd też rozmaite wersje takiej ochrony, dostosowane do wybranych okoliczności.

Rękawice antyprzecięciowe stosuje się przede wszystkim w branżach, w których pracownik jest narażony na urazy mechaniczne, na przykład podczas obróbki metalu, tworzyw sztucznych i szkła. Są używane podczas porcjowania mięsa nożami rzeźniczymi w masarniach, w czasie transportu ciężkich przedmiotów, w zakładach stolarskich i tłoczniach, walcowniach czy montowniach, czy też nawet na placu budowy. Założenie ich to skuteczny sposób na zabezpieczenie kończyn górnych, zatem warto wybrać odpowiedni artykuł, dopasowany do rodzaju wykonywanych działań.

Jak sprawdza się skuteczność rękawic antyprzecięciowych?

To, jak skuteczne są wybrane rękawice antyprzecięciowe, można odkryć, sprawdzając wymagane standardy i parametry odpowiednie dla danego produktu. Każdy egzemplarz musi być bowiem dostosowany do energii, z jaką zostanie wykonane dane cięcie czy nakłucie, by móc je skutecznie powstrzymać. Obecnie bardzo ważna i powszechnie stosowana jest przede wszystkim norma PN-EN 388. Przed zakupem konieczna jest też analiza zagrożenia oraz stopnia narażenia rąk pracownika na dane urazy. Wyszczególnia się zatem trzy podstawowe kategorie. Różni je od siebie to, czy uwzględniają cięcie nożem rzeźniczym, czy piłą. 

W związku z tym rękawice antyprzecięciowe wytwarza się z rozmaitych materiałów. W zależności od tego, czy mają powstrzymać ostrze noży rzeźniczych, czy może innych narzędzi, stosuje się zatem takie surowce jak włókno szklane lub techniczne, kevlar oraz siatka metalowa. Niektóre modele są też wzmacniane i ocieplane, a także wykonane między innymi ze skóry. To sprawia, że są one w stanie powstrzymać ostre narzędzia i sprzęty podczas wypadku.

Gdzie można zamówić rękawice antyprzecięciowe i inne produkty?

Jak widać, rękawice antyprzecięciowe to niezbędny element wyposażenia wielu miejsc pracy. Idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie obecność maszyn i ostrzy powoduje ryzyko urazów kończyn pracowników. Jeśli zatem podczas wykonywania swoich obowiązków sięgasz na przykład po noże rzeźnicze, to być może takie akcesoria od sklepu internetowego centrumhigieny.pl to rozwiązanie, które pozwoli Ci na zwiększenie swojego bezpieczeństwa podczas realizowania powierzonych zadań. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *