Sklep, magazyn, hurtownia, firma kurierska, biblioteka, szpital, to tylko kilka wybranych miejsc, w których wykorzystywane są na co dzień czytniki kodów kreskowych. Taki sposób zapisywania danych pozwala na zredukowanie prawdopodobieństwa popełnienia błędów, a co za tym idzie, przyspiesza i ułatwia pracę w każdej branży.

Jeżeli Ty także korzystasz z kodów kreskowych, z pewnością zastanawiałeś się nad tym, jak wybrać czytnik kodów kreskowych. W tym artykule przedstawimy kilka sugestii dotyczących tego tematu.

Wybór czytnika kodów kreskowych 

Zakup odpowiedniego modelu czytnika kodów kreskowych może mieć kluczowe wręcz znaczenie dla efektywności i wydajności Twojej firmy. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakupy, warto zapoznać się z asortymentem tej branży. W sklepie internetowym BCM znajdziesz duży wybór czytników kodów kreskowych znanych marek, takich jak na przykład Datalogic, Motorola, Newland, Zebra i wiele innych. Oprócz czytników w ofercie znajdziesz też materiały eksploatacyjne i akcesoria do czytników. 

 

Jeżeli chcesz znaleźć czytnik kodów kreskowych, który będzie sprawdzał się najlepiej w Twojej branży, musisz wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • jaki typ kodu kreskowych będzie odczytywany – warto zdecydować się na urządzenie odczytujące kody 1D, 2D oraz Digimarc;
  • zastanów się, w jakich warunkach będzie używany czytnik, jeśli będzie narażony na czynniki atmosferyczne takie jak wilgoć czy zmienne temperatury – wybierz czytnik w obudowie, która ochroni go przed uszkodzeniem;
  • rozważ, do jakich zadań czytnik będzie wykorzystywany najczęściej, w przypadku skanowania produktów w dużej ilości wybierz model o dużej szybkości odczytu; 
  • pomyśl o mobilności – w sklepie stacjonarnym sprawdzi się doskonale czytnik ladowy, jednak w magazynie czy w firmie kurierskiej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą czytniki mobilne.

Najczęściej wybierane rodzaje czytników kodów kreskowych

 

Czytniki kodów kreskowych możemy podzielić na kilka rodzajów, ze względu na:

  • technologię odczytu – tu mamy do wyboru czytniki laserowe, które są szybkie i dokładne, ale mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne, czytniki diodowe nieco mniej dokładne niż modele laserowe, oraz tak zwane imagery, które są najbardziej uniwersalne i potrafią odczytywać kody w różnych orientacjach, gdyż do ich odczytywania wykorzystują kamerę; 
  • typ odczytywanych kodów kreskowych – czytniki 1D przeznaczone do kodów UPC i EAN, czytniki 2D rozpoznające kody takie jak QR i Data Matrix;
  • sposób montażu czytnika – modele stacjonarne najczęściej wbudowane w ladę, czytniki ręczne przystosowane do odczytywania kodów z różnych odległości – w tej drugiej kategorii mogą być to urządzenia bezprzewodowe lub wymagające podłączenia do sieci elektrycznej.

To, na jaki rodzaj czytnika się zdecydujesz, zależy od specyfiki Twojej branży. Warto jednak wybierać urządzenia sprawdzonych marek, nie tylko ze względu na gwarancję niezawodoności, ale też możliwość dokupienia do nich niezbędnych akcesoriów, a w razie awarii – łatwość znalezienia autoryzowanego serwisu.

Niezawodne czytniki kodów kreskowych od BCMarket

 

 

Jeśli ciągle nie masz pewności, na jaki czytnik kodów kreskowych się zdecydować skontaktuj się z ekspertami z BCM. Pracownicy sklepu doskonale orientują się w najnowszych rozwiązaniach technologicznych, dlatego chętnie doradzą Ci w wyborze odpowiedniego czytnika kodów kreskowych, który najlepiej sprawdzi się w Twojej branży. Na uwagę zasługują na przykład czytniki Zebra, dostępne w ofercie sklepu w wielu wersjach. BCM to profesjonalna pomoc, bogaty asortyment i zawsze rozsądne ceny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *