Bardzo dużo podmiotów zajmujących się udzielaniem pożyczek nie wymaga obecnie zaświadczeń o dochodach, co zdecydowanie ułatwia proces starania się o dodatkowe środki finansowe. Jakie formalności trzeba spełnić, żeby otrzymać pieniądze? Czy jeden niezapłacony mandat może przekreślić starania i uniemożliwić zaciągnięcie pożyczki? Przeczytaj nasz poradnik, a wszystkiego się dowiesz.

Od kilku lat proces zaciągania pożyczek staje się coraz bardziej uproszczony. Wraz z rozpowszechnieniem dostępu do Internetu znikają bariery, które często uniemożliwiały klientom staranie się o pieniądze. Obecnie nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby złożyć wniosek o kredyt, pożyczkę lub chwilówkę – wszystkie formalności można przecież załatwić przez Internet. Jakie wymogi stawiają przed klientami firmy pożyczkowe i w jaki sposób przebiega ich weryfikacja? Kto na pewno nie zaciągnie zobowiązania?

W jakim celu stosuje się przelewy weryfikacyjne?

Weryfikacja klientów to bardzo ważny element procesu zaciągania pożyczki. Obecnie większość podmiotów zajmujących się udzielaniem pożyczek działa całkowicie przez Internet, a klienci są sprawdzani na podstawie jednorazowych, zwrotnych przelewów z indywidualnego rachunku bankowego (najczęściej również internetowego). Chcesz dostać pożyczkę? Po zarejestrowaniu się w serwisie, podaniu prawdziwych danych i zaakceptowaniu warunków, musisz wykonać z zarejestrowanego na swoje nazwisko rachunku bankowego przelew na konto firmy udzielającej pożyczki – zazwyczaj są to symboliczne kwoty opiewające na 1 zł lub 1 grosz. W ten sposób serwisy weryfikują prawdziwość danych klientów. Pieniądze są oczywiście zwracane po przeprowadzeniu procedury weryfikacyjnej.

Wymagania pożyczkodawców

W dobie coraz bardziej powszechnych chwilówek i kredytów przez Internet pożyczkodawcy zdecydowanie skrócili listę wymagań wobec klientów. Jesteś bezrobotny i nie możesz udokumentować swojego dochodu? Nic straconego, na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują pożyczki bez zaświadczeń. Często stosuje się jednak wymóg wieku – osoby powyżej 70. roku życia mogą nie otrzymać pieniędzy. Chcesz poznać szczegółowe wymagania pożyczkodawców? Zestawienie najbardziej popularnych podmiotów rynku pożyczek prezentuje Portal AS Pożyczki.

Rejestry dłużników

Obecnie mało która firma oferująca pożyczki pozabankowe wymaga zaświadczenia o zarobkach z zakładu pracy. Większość weryfikuje jednak różnego rodzaju czarne listy, na których zarejestrowani są dłużnicy i osoby niewypłacalne. Często nawet jeden niezapłacony rachunek za prąd lub mandat może sprawić, że trafimy do rejestru dłużników (w przypadku kwot powyżej 200 zł), a to często całkowicie przekreśla naszą wiarygodność i uniemożliwia zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. Dla podmiotu zajmującego się udzielaniem pożyczek jesteśmy wówczas nierzetelnym dłużnikiem, który nie płaci swoich zobowiązań. Właśnie dlatego warto dbać o terminową spłatę rachunków, regulowanie mandatów i rat.

 

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *