Listen to “MWF 175: Sztuka zatrudniania – Natalia Bogdan” on Spreaker.

Znalezienie pracownika do małej lub średniej firmy to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza obecnie, gdy mamy do czynienia z nadwyżką popytu nad podażą i rosnącymi wymaganiami kandydatów. Do tego dochodzi jeszcze konkurencja z korporacjami, które poza szybkimi ścieżkami kariery oferują pokoje gier i zabaw, hamaki, zdalny tryb pracy i inne przywileje, na które właściciel małej firmy nie może sobie pozwolić.

Sam proces rekrutacji też nie należy do łatwych zadań. Kilka ogłoszeń wypuszczonych do sieci wcale nie gwarantuje, że w naszym biurze pojawi się zaangażowany, pełny energii, doświadczony kandydat. Zazwyczaj trzeba przebrać kilkanaście CV, odbyć kilka rozmów, a jeżeli trafimy na kandydata, który nas zainteresuje, musimy wiedzieć jak zachęcić go do pracy w naszej firmie i utrzymać jego zapał.

O tych i innych problemach przedsiębiorców podejmujących się rekrutacji na pytania Marka Jankowskiego z Małej Wielkiej Firmy odpowiedziała Natalia Bogdan – założycielka Agencji Pracy Jobhouse, laureatka nagrody publiczności w konkursie Bizneswoman Roku. W ciągu ostatnich 6 lat pomogła znaleźć pracę ponad 10 tys. osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *