E-podpisywanie dokumentów to technologia, która zyskuje uznanie coraz większej ilości przedsiębiorców – zarówno w dużych, jak i w średnich i małych przedsiębiorstwach. W końcu umowy i dokumenty to codzienność każdej firmy, niezależnie od jej wielkości.

Na przestrzeni ostatnich lat liczba organizacji, które zdecydowały się na wdrożenie nowoczesnych technologii usprawniających procesy wewnątrz firmy znacząco wzrosła. Jednak wciąż istnieje grono przedsiębiorców, którzy z technologią są “na bakier”. Jacek Dudzik, prezes zarządu Infinite IT Solution, uważa, że takim firmom, bez inwestycji w technologie, coraz trudniej będzie sprostać podstawowym obowiązkom biznesowym takim jak wystawianie dokumentów. Podkreśla, że wdrożenie e-podpisywania dokumentów przekłada się na wiele korzyści, stając się dla firmy inwestycją, która bardzo szybko się zwraca.

Większa konkurencyjność

Technologia taka jak e-podpisywanie staje się dla firm fundamentalnym narzędziem do budowania konkurencyjności. Pokazuje dbałość o szczegóły w kontaktach z klientami oraz dążenie do zapewnienia im wygody w takich czynnościach jak podpisywanie dokumentów. Prezentując klientowi umowę na tablecie z warstwą biometrycznąpokazujemy, że szanujemy jego czas (m.in. poprzez skrócenie oczekiwania na aktywację usługi) oraz że bardzo ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa. – Tablet rejestruje nie tylko jego podpis, ale również tak indywidualne dane jak siła nacisku pióra czy współrzędne danego miejsca. – mówi Dudzik.- To daje pewność, że podpis nie zostanie w żaden sposób podrobiony i ponownie wykorzystany. Dodatkowo, e-podpisywanie opiera się na oprogramowaniu Sygnatus, kompatybilnym z systemem KNOX, co daje zabezpieczenia na poziomie militarnym.

Poprawa wizerunku

Budowanie wizerunku przedsiębiorstwa to proces, który trwa latami. Składa się na niego bardzo wiele czynników, a wśród nich m.in. sposób świadczenia usług i komunikacji z klientem oraz wartości jakie wyznaje organizacja. Nie da się ukryć, że e-podpisywanie dokumentów znaczącą poprawia kontakty z klientem, pozwalając mu na szybkie i bezpiecznie złożenie podpisu zgodnego z prawem. Stajemy się dla niego solidnym partnerem, który nie musi się martwić, że jego umowa gdzieś się zawieruszy lub zniszczy – po podpisaniu dokumentu trafi ona bezpośrednio jego skrzynkę mailową.

Ponadto, firma daje się poznać jako miejsce dbające o ekologię – wraz z e-podpisywaniem zmniejsza się zużycie papieru. W opinii Dudzika, dzisiejsi klienci naprawdę to doceniają, dużo chętniej korzystając z usług tzw. “zielonych firm”.

Decyzja o wdrożeniu nowego rozwiązania technologicznego w firmie nigdy nie jest łatwa. Najczęściej przedsiębiorstwa decydują się na to dopiero w obliczu realnego zagrożenia związanego z utratą pozycji na rynku. Dlatego nie czekaj i przekonaj się jak wiele korzyści wniesie do Twojej firmy e-podpisywanie dokumentów.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *