27 kwietnia w Hotelu Radisson w Szczecinie odbędzie się największa konferencja dla przedstawicieli branży HR i firm w regionie, HR & Business Trends 2017. Podczas wydarzenia wystąpią m.in. Wojciech Faszczewski (CEO Coloplast), Joanna Duda (HR Specjalist w Allegro.pl), Szymon Szałapski (Neodromos), Edyta Hubska (Prezes Zarządu Idea HR) czy Anna Miśko (Dyrektor HR z Home.pl).

Wydaje się, że organizator doskonale wyczuł moment. Obecna sytuacja na rynku – rosnące inwestycje z jednej strony, z drugiej – brak chętnych do pracy, wymusza na przedstawicielach branży HR odpowiedzialne podejście i tworzenie coraz lepszych warunków do współpracy między inwestorami a kandydatami do pracy. 27 kwietnia to dzień, w którym uczestnicy dowiedzą się o najnowszych trendach w branży oraz powiązaniach i możliwościach zachodzących między HR a biznesem.

Za konferencję odpowiada Michał Hamera, współorganizator takich wydarzeń jak Inspiration Day SHOW czy Marketing Trends 2016. Mieliśmy okazję porozmawiać o zbliżającej się konferencji i planach na przyszłe wydarzenia w Szczecinie.

DoradcawBiznesie.pl: Do kogo skierowane będzie wydarzenie?

Michał Hamera: Konferencja HR & Business Trends 2017 to doskonała przestrzeń do wymiany doświadczeń, wiedzy, inspiracji oraz dyskusji. Grono zaproszonych ekspertów pokaże jak skutecznie budować wartościowy HR. Zapraszamy właścicieli firm, członków zarządu, osoby zajmujące się HR-em w firmach oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tą tematyką.

Skąd pomysł na konferencję dla branży HR? Czy szczeciński rynek headhunterów jest jakoś szczególnie żądny wiedzy, że zdecydowałeś się na tę branżę?

Przede wszystkim nasz rynek bardzo dynamicznie się rozwija. Co chwilę możemy usłyszeć, o nowej firmie, która wybrała właśnie nasz region aby zainwestować, a co za tym idzie znaleźć ludzi do pracy – a z tym jak wiemy, jest coraz większy problem. Co więcej, w naszym województwie bardzo często ta tematyka była pomijana, a uważam że aktualna wiedza jest bardzo ważna dlatego też organizujemy pierwsze duże wydarzenie dla tego segmentu.

Jaką formułę będzie miało wydarzenie? Czy będzie to typowo edukacyjny event czy planujesz wdrożenie formuły learn&practice?

Zdecydowanie wersja numer dwa. Szanuję czas uczestników, dlatego chciałem, aby w ten jeden dzień, otrzymali jak największy pakiet wiedzy. Formuła naszego wydarzenia to część konferencyjna, a po lunchu 3 ścieżki warsztatowe do wyboru.

Twoje imprezy zwykle cieszą się obecnością znanych nazwisk. Czy w przypadku HR kongres będzie podobnie? Jakie gwiazdy z branży HR zaprosiłeś do Szczecina?

W przypadku konferencji biznesowych nazwiska zamieniłem na doświadczenie moich gości. Swoją wiedzą podzielą się prezesi i HR managerowie m.in. takich firm jak Home.pl, Grupa Allegro, PZU czy Coloplast.

Kolejną cechą charakterystyczną Twoich eventów są liczne niespodzianki i atrakcje między prelekcjami. Czym zaskoczysz uczestników tym razem?

Tym razem zamiast fajerwerków na pierwszym planie będzie merytoryka oraz wiedza ?

Czy wiesz już kto poprowadzi event?

Rozmowy trwają, ale będzie to uznane nazwisko z branży dziennikarskiej.

W jakich źródłach uczestnicy mogą czerpać informacje na temat wydarzenia? 

W przypadku tej konferencji stawiamy przede wszystkim na informacje na stronie internetowej, portalach społecznościowych oraz artykuły u naszych partnerów medialnych.

Czy planujesz stworzyć z tego wydarzenia cykliczny event, jakim jest np. Inspiration Day?

Bardzo bym chciał ponieważ uważam, że temat jest niezmiernie ważny. Być może już jesienią pojawi się kolejny element związany z HR, ale jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić.

Co będzie następne? Masz już plany na porcje inspiracji dla kolejnej branży?

Pomysłów mam cały notes, gorzej niestety z czasem na ich realizację. Na pewno jednak pojawią się kolejne branżowe wydarzenia, i to już niebawem. Możemy się umówić, że jako pierwsi o moich planach dowiedzą się czytelnicy Twojego portalu ?

Dziękuję za rozmowę.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Kolejne informacje o konferencji HR & Business Trends 2017 już wkrótce. DoradcawBiznesie.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *