Święta zbliżają się wielkimi krokami. Najwyższy czas pomyśleć o prezentach. Podpowiadamy, jaki upominek wybrać dla przedsiębiorcy aby mógł się zrelaksować, a jednocześnie nauczyć czegoś nowego. Oczywiście każdy biznesman jest również człowiekiem – trzeba wziąć pod uwagę jego zainteresowania, wiek i charakter. Dla niektórych sprawdzą się klasyczne, tradycyjne upominki, inni cieszyć się będą z alternatywnych pomysłów świątecznych. Przygotowaliśmy listę prezentów, która trafi w potrzeby różnych osobowości.

Książka

Być może literatura wydaje się dość oklepanym pomysłem, ale za to sprawdzonym i bezpiecznym, a odpowiednio dobrana z pewnością ucieszy. Przedsiębiorcy nie zawsze mają czas na chodzenie po księgarniach i śledzenie nowości. A w literaturze biznesu sporo się dzieje. Jakiś czas temu przygotowaliśmy listę książek, które polecają takie autorytety jak Bill Gates, Elon Musk, Marc Zuckenberg czy Richard Branson. Nie obiecujemy zatem, że obdarowany długo wysiedzi przy świątecznym stole i nie rzuci się w wir czytania 😉

Gra planszowa

Jest to dość niekonwencjonalny pomysł na prezent, zwłaszcza dla młodego i początkującego przedsiębiorcy. Udowodniono, że gry mają pozytywny wpływ na rozwój człowieka – pobudzają kreatywność, wyobraźnię, umiejętności dedukcji i negocjacji, a przy okazji bawią. Bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. A jeżeli o dzieciach mowa – w planszówkę przecież nie da się grać samemu. Taki prezent może stać się pretekstem do kreatywnego spędzenia czasu w gronie rodziny.

Jaką grę wybrać? Może to być typowo decyzyjna symulacja, ale również lekka, integracyjna planszówka w stylu Monopoly.

Dla właścicieli i managerów przedsiębiorstw polecamy StrategIZE. Jest to gra dotycząca planowania strategicznego. Gracze wcielają się w role zewnętrznych konsultantów i w zespołach przeprowadzają wdrażanie strategii w średniej wielkości firmie produkcyjnej. Taka gra świetnie sprawdzi w przedsiębiorstwie, np. podczas firmowych imprez integracyjnych.

Dla miłośników teleturniejów i quizów polecamy iKNOW – interakcyjną grę planszową, w której główną rolę odgrywa wiedza, umiejętność przewidywania i zdolności taktyczne. W sam raz na wieczór z przyjaciółmi.

Ramka elektroniczna

Ramka na biurku w gabinecie dyrektora to klasyczny przykład wystroju biura z amerykańskiego filmu. Zakotwiczył się w naszych świadomościach w taki sposób, że niemalże każdy przedsiębiorca stawia na swoim biurku zdjęcie z bliskimi. Dzięki ramce elektronicznej można mieć w biurze gigabajty fotografii.

Bilet wstępu

Oryginalnym pomysłem będzie zakup biletu wstępu na konferencję, szkolenie lub wydarzenie branżowe organizowane w okolicy. Takie okoliczności nie tylko sprzyjają pogłębianiu wiedzy, ale stwarzają możliwość nawiązania kontaktów i relacji biznesowych. Coraz częściej szkolenia odbywają się za pomocą internetu, w formie tzw. webinariów. Dzięki temu można dopasować rodzaj wydarzenia do trybu pracy i dostępności przedsiębiorcy.

Kalendarz

Firmy coraz częściej wdrażają elektroniczne systemy planowania czasu pracy, korzystają z internetowych kalendarzy czy notatników. Narzędzia online mogą być udostępniane pracownikom czy integrowane z zewnętrznymi systemami (np. kalendarzem Google).
Wersje papierowe mają jednak tę przewagę, że o wiele trudniej przełożyć zadanie na kolejny dzień 😉 W dodatku można je zabrać w podróż, a grafik będzie pod ręką nawet wtedy, gdy zabraknie internetu.

Prenumerata czasopisma

Istnieje wiele magazynów biznesowych dedykowanych branżom czy tematom związanym z biznesem, finansami, marketingiem czy zarządzaniem. Taki prezent to comiesięczna dawka wiedzy dla przedsiębiorcy.

Akcesoria

Istnieje szeroki wybór akcesoriów dla biznesmanów. Począwszy od elementów wyposażenia biura jak notatniki, pendrive’y czy organizatory, akcesoriów niezbędnych w spotkaniach (wizytowniki, teczki i aktówki) aż po gadżety przydatne np. w podróży (powerbanki, poduszki samolotowe, słuchawki typu bluetooth). To tego rodzaju prezenty, które nie dość że cieszą, to sprawdzają się w każdej sytuacji.

Wszystkim przedsiębiorcom i ich Mikołajom życzymy Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *