Wycena nieruchomości sporządzana przez rzeczoznawcę majątkowego to nieodłączny element procedury zabezpieczenia wierzytelności w formie kredytu hipotecznego.

Aktualnie zakup nieruchomości finansowany jest bardzo często całkowicie lub częściowo z kredytu hipotecznego. Przy obecnych stopach procentowych, kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem na finansowanie zakupu nieruchomości i ulokowania części odłożonych środków, w mogłoby się wydawać jedną z pewniejszych form inwestycji. Nie zmienia tego nawet fakt rosnącego wkładu własnego, jakiego wymagać może bank, przed udzieleniem kredytu hipotecznego.

– większość inwestycji dotyczących zakupu nieruchomości na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy jest finansowana całkowicie lub częściowo z kredytów o charakterze hipotecznym – wyjaśnia Rzeczoznawca majątkowy Sebastian Wygaś z https://www.nieruchomosci-wycena.com/.

Kredytodawca w większości przypadków wymaga wyceny nieruchomości sporządzonej przez rzeczoznawcę majątkowego w formie operatu szacunkowego w celu oszacowania wartości rynkowej przedmiotu zabezpieczenia wierzytelności. Rzeczoznawca majątkowy szacuje wartość nieruchomości w stanie aktualnym lub w stanie docelowym jeżeli kredytobiorca planuje wykończenie, adaptację, rozbudowę lub budowę. Wkład własny to najczęściej 10 – 30 % z wartości rynkowej nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia określonej przez rzeczoznawcę majątkowego.

– Oszacowanie wartości rynkowej nieruchomości w stanie docelowym jest niezbędne zwłaszcza w przypadku inwestycji w trakcie realizacji. Kluczowa jest wycena nieruchomości na podstawie projektu oraz kosztorysu inwestycji – wyjaśnia Maja Hylińska specjalistka ds. wyceny z https://www.nieruchomosci-wycena.com/s16,Kredyty-Hipoteczne-posrednictwo-finansowe

Wśród wielu inwestorów panuje opinia, że nawet jeżeli jest kogoś stać na zakup własnego mieszkania, to lepiej jest część tej inwestycji skredytować, a pozostałe środki przeznaczyć na inne cele inwestycyjne. Jednocześnie warto zlecić wycenę nieruchomości rzeczoznawcy majątkowemu ponieważ oszacowana wartość rynkowa pozwoli na ocenę ile faktycznie jest warta na lokalnym rynku nieruchomość będąca przedmiotem zakupu lub zabezpieczenia.

– Wartość nieruchomości oszacowana przez eksperta jakim jest niewątpliwie rzeczoznawca majątkowy na podstawie faktycznie zawartych transakcji sprzedaży nieruchomości w formie aktów notarialnych pozwala na określenie czy cena za jaką kupujemy nieruchomość jest adekwatna do jej walorów rynkowych – ocenia Rzeczoznawca Majątkowy Sebastian Wygaś z https://www.nieruchomosci-wycena.com/s2,Wycena-nieruchomosci-Czestochowa

Koszty pożyczki pod zastaw nieruchomości w porównaniu do popularnych kredytów gotówkowych są kilkukrotnie niższe, nietrudno jest zatem nawet przy niewielkiej znajomości rynku inwestycyjnego, wypracować zwrot z inwestycji, zbliżony do wysokości oprocentowania kredytu hipotecznego. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie posiadanej kwoty w poczet wkładów własnych i zakup kilku nieruchomości, które z kolei można przeznaczyć na wynajem. Obecna sytuacja rynkowa, połączona z najniższymi w historii stopami procentowymi sprawia, że czynsz płaconych przez lokatorów, w stu procentach pokryje koszty płaconych rat.

 

 

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *