Nazwa startupu: LexRaty.pl

Miasto: Szczecin

Adres www: www.lexraty.pl

Adres e-mail: biuro@lexraty.pl

Branża: IT, prawo

Czym jest wasz startup?

LexRaty.pl to portal internetowy, który ma ułatwić dostęp do prawnika osobom, które obecnie nie mogą pozwolić sobie na taką specjalistyczną pomoc. Gromadzi informacje o kancelariach prawnych i łączy z nimi klientów. Za jego pomocą klienci wyszukają prawnika-specjalistę ze swojej okolicy oraz ratalnie sfinansują jego honorarium. Zarejestrowany na portalu specjalista otrzyma całość zapłaty z góry, a klient dopasuje okres spłaty do własnych potrzeb.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ułatwiamy dostęp do prawnika osobom, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na taką specjalistyczną pomoc. Oczywiście obecnie istnieje instytucja pełnomocnika z urzędu, jednak dotyczy ona wyłącznie najuboższych. Nie zmienia to tym samym faktu, że wciąż pozostaje spora grupa osób, które się do tego nie kwalifikują, a nie stać ich na jednorazowe pokrycie honorariów pełnomocników. To właśnie dla nich stworzona została ta usługa.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?

Do kancelarii prawnych, które poprzez internetową wizytówkę mogą docierać do osób poszukujących pomocy prawnej w internecie oraz ich klientów, którzy potrzebują finansowego wsparcia w celu rozwiązania swojej sprawy.

Jaki macie model biznesowy?

Model freemium. Oferujemy bezpłatne wizytówki kancelarii w internecie oraz płatne konta premium, które gwarantują kancelariom dodatkowe funkcjonalności.

Kto jest waszą największą konkurencją i jakie widzicie bariery w rozwoju biznesu?

LexRaty.pl to pierwszy w Polsce portal łączący prawników z klientami, który oferuje również usługi finansowe dla osób poszukujących pomocy prawnej. W internecie pojawia się jednak coraz więcej produktów przeznaczonych dla kancelarii prawnych, co sprawia, że istnieje mocno rozproszona konkurencja. Do największych barier rozwoju projektu można jednak zaliczyć obawy prawników w kwestii obecności w internecie. Na szczęście, zmienia się to pozytywnie w dość szybkim tempie.

Czy poszukujecie partnerów, którzy pomogą wam rozwinąć Wasz projekt?

Oczywiście, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy i partnerstwa.

Jaki jest Wasz dotychczasowy największy sukces?

Przekonanie już ponad 500 kancelarii na uruchomienie wizytówki w serwisie.

Jakie macie plany rozwoju?

Zamierzamy rozbudować bazę kancelarii oraz stworzyć z naszego certyfikatu “Kancelaria Przyjazna Społecznie” rozpoznawalną marką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *