czw.. lut 29th, 2024

Linia kredytowa dla firm jest rodzajem kredytu odnawialnego w rachunku bankowym. W ramach przyznanego limitu przedsiębiorca może korzystać z przyznanych przez bank środków i wykorzystać pieniądze na dowolny cel.

Kredyt w rachunku udzielany jest zazwyczaj na 12 miesięcy. Niektóre banki umożliwiają jego przedłużenie pod warunkiem, że przedsiębiorca należycie wywiązywał się ze swoich obowiązków, spłacając zadłużenie na czas. W okresie obowiązywania umowy przedsiębiorca może wielokrotnie wykorzystywać przyznane środki.

Zalety linii kredytowej docenią zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak również właściciele dużych firm. Taki rodzaj kredytu ma bardzo wiele plusów. Jakich? Sprawdźmy.

Pieniądze na wyciągnięcie ręki

Posiadając linię kredytową możesz skorzystać z pieniędzy w każdej chwili. Jeśli na Twojej drodze pojawi się atrakcyjna inwestycja, będziesz mógł sfinansować ją od ręki, bez konieczności wnioskowania o kredyt w banku, dostarczania stosu dokumentów i kilkudniowego oczekiwania na decyzję. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, że intratne oferty inwestycyjne znikają z rynku jak świeże bułeczki.

Zwiększenie płynności finansowej

Każdy przedsiębiorca doskonale zna sytuację, kiedy kontrahenci zwlekają z płatnościami. Częściej lub rzadziej – takie realia to codzienność właścicieli mniejszych i większych firm. Posiadając linię kredytową nie musisz obawiać się o brak płynności finansowej spowodowany opóźnieniami ze strony klientów. Linia kredytowa umożliwi Ci wypłatę wynagrodzeń, zakup towaru i uregulowanie bieżących płatności.

Podobne problemy mogą dotknąć przedsiębiorców wystawiających faktury z przedłużonym terminem płatności. W tym przypadku linia kredytowa również świetnie spełni swoją rolę.

Płacisz za to, z czego rzeczywiście skorzystasz

Jeśli nie wykorzystasz pieniędzy z linii kredytowej, nie zapłacisz odsetek. Dzięki temu nie poniesiesz zbędnych kosztów. Każdy wpływ, który zasili firmowe konto, spowoduje spłatę limitu. Jeśli kontrahenci uregulują zaległe płatności, wysokość zadłużenia (a co za tym idzie – odsetek) zmniejszy się.

Zmniejszenie podstawy opodatkowania

Wielu przedsiębiorców z pewnością doceni fakt, że posiadanie kredytu odnawialnego pozwoli im obniżyć podstawę opodatkowania. Wszelkie prowizje, opłaty dodatkowe oraz odsetki będą stanowić koszt uzyskania przychodu

Linia kredytowa – od czego zacząć?

W celu uzyskania kredytu w rachunku należy wypełnić wniosek i dołączyć do niego wszystkie wymagane przez bank dokumenty. Dzięki nim bank będzie mógł ocenić zdolność kredytową i określić maksymalną możliwą kwotę limitu. Czasem zdarza się, że w przypadku niewielkich kwot bank nie wymaga nawet zaświadczeń z Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie można traktować tego jednak jako reguły.

Jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji i minimalnej ilości formalności, sięgnij po linię kredytową, oferowaną przez Toyota Bank. Posiadając taką linię zapłacisz jedynie za wykorzystane środki. Wysokość oprocentowania nie przekroczy 6%, a kwota prowizji za przyznanie środków – rozpoczyna się już od 0,25% przyznanego limitu. Istotnym walorem linii kredytowej w Toyota Banku jest również indywidualny doradca biznesowy, który zapewni kompleksowe wsparcie i pomoc.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *