czw.. lut 29th, 2024

Warszawa, która znajduje się w sercu Polski, jest głównym centrum administracyjnym i biznesowym kraju. Stolica pełni też rolę kluczowej lokalizacji na mapie logistyki ostatniej mili. Ostatnie lata przyniosły intensywny rozwój dużych centrów logistycznych położonych zaledwie 30-40 km od centrum Warszawy, co wpłynęło na dynamiczny rozwój rynku magazynowego w tym regionie.

Czym jest logistyka ostatniej mili?

Logistyka ostatniej mili to kluczowy element procesu dostarczania towarów od sprzedawcy do klienta. Jest to ostatni etap w łańcuchu dostaw, który obejmuje transport towarów z magazynu lub centrum dystrybucyjnego do miejsca docelowego, czyli do klienta. Logistyka ostatniej mili jest jednym z najważniejszych elementów logistycznego łańcucha dostaw.

Logistyka ostatniej mili – problemy i wyzwania

Logistyka ostatniej mili to obszar, który skupia się na dostarczaniu towarów bezpośrednio do końcowego odbiorcy, co stawia przed firmami wiele wyzwań. Skrócenie czasu dostawy, zminimalizowanie kosztów operacyjnych oraz efektywne zarządzanie magazynowaniem stają się kluczowymi zagadnieniami. Z tymi problemami ostatniej mili mierzą się sektory głównie takie jak e-commerce, najemcy logistyczni, czy firmy kurierskie. To właśnie firmy z tych branż najbardziej potrzebują optymalizacji procesów logistyki ostatniej mili.

Sytuacja na warszawskim rynku magazynowym

Warszawski rynek magazynowy charakteryzuje się dużą różnorodnością i elastycznością. Region ten oferuje nie tylko nowoczesne magazyny o zróżnicowanej powierzchni, ale także dogodne położenie geograficzne. Dzięki temu Warszawa to atrakcyjne miejsce dla firm logistycznych, dystrybucyjnych oraz producentów. Jeśli szukasz nowoczesnych magazynów do wynajęcia w Warszawie, znajdziesz je w ofercie Newmark Polska.

Magazyny do wynajęcia w Warszawie – zalety

Warszawski rynek magazynowy należy do największych w kraju. Składają się na niego obiekty zlokalizowane w obrębie granic administracyjnych miasta oraz duże parki budowane w sąsiadujących ze stolicą miejscowościach, w odległości do nawet 60 kilometrów od centrum. Rynek warszawski pozostaje największym rynkiem magazynowym w kraju z istniejącymi zasobami sięgającymi prawie 6,4 mln m² (20.5% całkowitej podaży).

  • Doskonałe połączenie komunikacyjne

Krajowe autostrady, drogi ekspresowe i rozwinięta infrastruktura transportowa sprawiają, że dostęp do kluczowych rynków i miast w Polsce z Warszawy jest szybki i efektywny. Ponadto, obecność portu lotniczego oraz centralnego węzła kolejowego dodatkowo ułatwiają przepływ towarów. Magazyny dostępne w Warszawie i okolicach, np. te w Jankach dzięki świetnym połączeniom komunikacyjnym gwarantują wygodny i łatwy dostęp do kluczowych tras transportowych.

  • Rozwój dużych centrów logistycznych

Ostatnie lata były okresem rozwoju dużych centrów logistycznych w Warszawie i okolicach. Powstały m.in. obiekty, takie jak Panattoni Park Nadarzyn II znajdujący się przy węźle trasy E67, Hillwood Łazy przy starej trasie nr 7, SEGRO Business Park Warsaw Ożarów pomiędzy autostradą A2 a trasą 92, czy MLP Pruszków II przy autostradzie A2. Wiele z nich planuje kolejne etapy inwestycji. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe.

  • Strategiczna lokalizacja

Lokalizacja magazynów do wynajęcia w Warszawie i jej okolicach jest kluczowym atutem. Dobra komunikacja zapewnia łatwy dostęp do głównych szlaków transportowych. Wybór lokalizacji, takich jak Piaseczno, Mszczonów, Okęcie, czy Nadarzyn dodatkowo ułatwia szybkie i sprawne dostawy, co wpływa pozytywnie na satysfakcję klientów. 

Magazyny w Warszawie – odpowiedź na problemy logistyki ostatniej mili  

Warszawa wraz z otaczającymi ją obszarami dysponuje znaczącym nowoczesnym zasobem powierzchni magazynowej w Polsce. Stolica Polski posiada przestrzenie magazynowe w centrum, ale nie tylko. Magazyny i hale do wynajęcia na północ i wschód od Warszawy, na przykład w miejscach takich jak Kobyłka, Radzymin czy Stary Konik i Nowy Konik, stanowią równie interesującą opcję. Dzięki strategicznemu położeniu, nowoczesnej infrastrukturze drogowej oraz bliskości atrakcyjnego rynku zbytu, region ten posiada ogromny potencjał inwestycyjny.

Magazyny do wynajęcia w Warszawie – Newmark Polska

W obliczu wyzwań logistyki ostatniej mili istotne jest posiadanie partnera, który oferuje wsparcie na każdym etapie procesu wynajmowania powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Newmark Polska wychodzi naprzeciw tym potrzebom i oferuje kompleksowe doradztwo, pomoc w negocjacjach umów oraz koordynację procesów związanych z wynajmowaniem magazynów. Wśród licznych ofert na platformie Polskamagazyny.pl przedsiębiorcy mogą znaleźć idealną lokalizację spełniającą indywidualne potrzeby firmy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *