pon.. lut 26th, 2024

Kontenery świetnie sprawdzają się jako obiekty mieszkalne, biurowe i usługowe. Są praktyczne i stosunkowo tanie, a jednocześnie bardzo elastyczne. Dzięki swoim zaletom ułatwiają start w wielu gałęziach biznesu. Jakiego rodzaju usługi można świadczyć w kontenerach? Okazuje się, że wybór jest bardzo szeroki! Kilka sprawdzonych propozycji przedstawiamy poniżej.

Biuro w kontenerze – tymczasowe lub na stałe

Popularnym sposobem na wykorzystanie kontenerów są biura – najczęściej o tymczasowym charakterze, ale w ten sposób można również stworzyć stałą siedzibę! Kontener może być w środku wyposażony na wiele sposobów – zarówno jako typowe biuro, jak i gabinet do przyjmowania klientów, sala konferencyjna czy innego rodzaju pomieszczenia. Kontenery bardzo często wykorzystuje się jako biura na budowach – ułatwiają one prowadzenie administracji na miejscu, w komfortowych warunkach. Mogą służyć także jako biura sprzedaży dla deweloperów, ponieważ umożliwiają atrakcyjną aranżację przestrzeni ułatwiającą prezentację oferty. Kontenery biurowe wykorzystuje się coraz częściej także jako zaplecze socjalne dla pracowników (na budowie, podczas prac drogowych itp.) – zapewniają bowiem komfortowe warunki do odpoczynku i mogą być wyposażone w pełen węzeł sanitarny.

Sklep w kontenerze? To możliwe!

Marzysz o założeniu własnego sklepu, ale masz problem ze znalezieniem lokalu, który spełni Twoje wymagania i zmieści się w budżecie? Doskonałą alternatywą może się stać kontener usługowy. Tego typu konstrukcje są praktyczne i niezwykle wszechstronne. Można w nich aranżować punkty handlowe o zróżnicowanym układzie, charakterze i asortymencie. W kontenerze możesz prowadzić zarówno warzywniak, jak i sklep z pamiątkami czy kwiaciarnię. Wystarczy znaleźć teren, na którym będzie można go postawić. Możliwości aranżacji są praktycznie nieograniczone. Warto też podkreślić, że kontener usługowy z powodzeniem może być użytkowany przez cały rok – jest bowiem zaizolowany i wyposażony w ogrzewanie. Dodatkowo można w nim także zamontować klimatyzację.

Kontener usługowy – idealne stoisko na targi, wystawy itp.

Pracujesz w branży, która wymaga częstego uczestnictwa w targach lub innego rodzaju wydarzeniach branżowych? Kontener usługowy będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Tego typu konstrukcja może być wyposażona zarówno jak biuro, jak i jako obiekt wystawienniczy. Ponadto jest mobilna, co umożliwia zabranie ze sobą oferty firmy w dowolne miejsce. Kontener wystarczy ustawić w pożądanym miejscu i ewentualnie podłączyć do mediów, a jego użytkowanie jest możliwe natychmiast.

Showroom lub galeria sztuki w kontenerze usługowym

Kontener usługowy pozwala na bardzo efektowną prezentację produktów, w tym sztuki czy różnego rodzaju rękodzieła. Tworzysz meble, ubrania, galanterię, obrazy, rzeźby albo zajmujesz się sprzedażą tego typu wyrobów od różnych artystów lub rzemieślników? Kontener usługowy pozwoli Ci stworzyć przestrzeń do ich ekspozycji. Możliwość wykonania dużych przeszkleń zachęci przechodniów do wejścia i pomoże Ci zwiększyć sprzedaż!

Jakiego rodzaju usługi można świadczyć w kontenerze?

Kontener może się świetnie sprawdzić jako punkt usługowy. Zakład fryzjerski, dorabianie kluczy, biuro podróży – możliwości są niemal nieograniczone. Wnętrze może być zaaranżowane w dowolny sposób i dopasowane do potrzeb danego biznesu. Zapewnia również wysoki komfort użytkowania. Jednocześnie zakup lub wynajem kontenera zwykle jest tańszy niż zakup lub wynajem „tradycyjnego” lokalu usługowego. Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność lub szukasz sposobu na obniżenie stałych kosztów.

Kontenery usługowe – wielkość nie jest ograniczeniem

Standardowy kontener usługowy ma ok. 6 m długości i 2,5 m szerokości. Może to być wystarczające dla prowadzenia różnego rodzaju biznesów, w tym np. drobnych usług czy handlu. Potrzebujesz większej przestrzeni? Wcale nie musisz rezygnować z tego rozwiązania! Kontenery usługowe można bowiem ze sobą łączyć – zarówno w poziomie, jak i w pionie – tworząc dowolnie duże przestrzenie. Dzięki temu ich zastosowanie jest jeszcze szersze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *