pon.. lut 26th, 2024

Znana firma kosmetyczna Miraculum, notowana na Głównym Rynku GPW, podjęła decyzję o przeprowadzeniu zmian w strukturze swojego zarządu. Nowym prezesem spółki został Sławomir Ziemski, który do niedawna był członkiem zarządu. Równocześnie Jarosław Zygmunt dołączył do zarządu jako nowy członek, a Marek Kamola, dotychczasowy członek zarządu, awansował na pozycję w radzie nadzorczej.

Rozszerzenie obowiązków Sławomira Ziemskiego

Ze względu na objęcie nowego stanowiska przez Sławomira Ziemskiego, doszło do znaczącego rozszerzenia zakresu jego obowiązków. Jako prezes, Ziemski będzie teraz odpowiadał za pełną paletę sprzedaży – zarówno krajową, jak i za pośrednictwem e-commerce, a także eksport. Jak wcześniej, nadal będzie odpowiedzialny za marketing, finanse, sprawozdawczość oraz dział laboratoryjny. Dodatkowo warto podkreślić, że Sławomir Ziemski jest posiadaczem 5-procentowego pakietu akcji Miraculum.

Kolejny etap rozwoju Miraculum

“Miraculum wchodzi w kolejny etap rozwoju, stąd zrodziła się potrzeba przebudowy struktur zarządu. Bardzo doceniam zaufanie, jakim obdarzyli mnie akcjonariusze i rada nadzorcza” – mówi Sławomir Ziemski, prezes zarządu Miraculum. “Nowe stanowisko wiąże się z większą odpowiedzialnością, ale również z nowymi wyzwaniami. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby najstarsza polska firma kosmetyczna nadal rozwijała się dynamicznie” – dodaje.

Dołączenie Jarosława Zygmunta do zarządu Miraculum

Nowy skład zarządu uzupełnia Jarosław Zygmunt, który objął funkcję członka zarządu ds. operacyjnych. W swojej karierze był związany m.in. z firmami takimi jak Oriflame, Coca-Cola HBC Polska, Distribev oraz UPC Polska. Wszystko to zdaje się świadczyć o solidnym doświadczeniu, które przyczyni się do efektywnego zarządzania operacjami w firmie Miraculum.

Marek Kamola – nowy członek Rady Nadzorczej Miraculum

Marek Kamola, który pełnił do tej pory obowiązki członka zarządu, zasilił teraz radę nadzorczą. “Przez ostatnie lata, dzięki ciężkiej pracy zarządu, rady nadzorczej oraz całego zespołu, udało nam się osiągnąć zakładane cele. Firma przeszła udaną restrukturyzację, znacząco zwiększyła swoje przychody, a wyniki finansowe uległy znaczącej poprawie. Jako jeden z akcjonariuszy, będę nadal aktywnie wspierał działania zarządu na mojej nowej pozycji w radzie nadzorczej” – podkreśla Marek Kamola.

O Miraculum

Miraculum to polska spółka kosmetyczna notowana na GPW, która od 1924 roku konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku, szanując swoje tradycje i bogatą historię. Firma skupia się na tworzeniu i sprzedaży nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu, stosując przy tym swoje własne, oryginalne receptury. Portfolio firmy zawiera 11 marek: Miraculum, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *