pt.. mar 29th, 2024

Nagła choroba, awaria samochodu, konieczność zapłacenia raty za mieszkanie, nadpłaty za media czy też brak środków na bieżące potrzeby – nikt z nas nie zna dnia ani godziny, kiedy będzie potrzebować szybkiej gotówki. Na szczęście z pomocą w trudnych chwilach przychodzą liczne firmy pożyczkowe, które coraz bardziej dostosowują swoją ofertę do wymagań klientów. Jedną z oznak, że wychodzą im naprzeciw jest umożliwienie zaciągania pożyczek na dowód osobisty.

Instytucje pozabankowe mogą pochwalić się niezwykle szeroką i urozmaiconą ofertą. Wśród produktów znajdziemy zarówno zobowiązania ratalne, jak należności krótkoterminowe, w tym cieszące się popularnością tak zwane chwilówki.

Dług długowi nierówny

Szacuje się, że zadłużonych jest już lub było ponad 15 milionów naszych rodaków. Polacy coraz chętniej korzystają z produktów firm pożyczkowych. Podpisali dotychczas blisko 40 milionów umów, co oznacza, że niektórzy mają na swoim koncie nawet kilka pożyczek. Nic w tym dziwnego, skoro pieniądze można zdobyć właściwie od ręki, bez większych wymagań natury formalnej, a także logistycznej. Na co najczęściej pożyczamy pieniądze…? W dużej mierze, niezależnie od wieku pożyczkobiorcy, na bieżącą konsumpcję.

Dokument wystarczy

Ciekawym rozwiązaniem jest pożyczka na dowód osobisty. Okazuje się bowiem, że wystarczy jeden dokument, aby móc cieszyć się błyskawicznym zastrzykiem gotówki. Dowód służy instytucji pozabankowej wyłącznie do potwierdzenia tożsamości pożyczkobiorcy. Firma nie wymaga od wnioskodawcy okazania żadnych innych zaświadczeń o dochodach czy też zatrudnieniu. Zazwyczaj nie jest potrzebne także zabezpieczenie zobowiązania w postaci podpisu poręczyciela czy zastawu.

Dla kogo pożyczka na dowód?

Rozwiązanie jest skierowane do wszystkich chętnych, w tym także osób, które posiadają już inne zobowiązania. Okazuje się bowiem, że firmy pożyczkowe nie sprawdzają wnioskodawców w rejestrach dłużników takich podmiotów jak Krajowy Rejestr Dłużników, Biuro Informacji Gospodarczej czy Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli nawet znalazłyby dane któregoś z nich we wspomnianych bazach, większość nie ma nic przeciwko. Rozpatrują one każdą sprawę indywidualnie i nawet mocno zadłużony i często nierzetelny klient ma szansę na uzyskanie pożyczki.

Jak starać się o pożyczkę na dowód?

Większość tego rodzaju zobowiązań można zaciągnąć online. Wystarczy wejść na stronę internetową danej firmy, na przykład https://www.ratkomat.pl/, i wybrać odpowiadającą kwotę oraz okres spłaty pożyczki. System wygeneruje wówczas szczegóły zobowiązania, w tym RRSO, a także liczbę rat. Następnie należy przesłać formularz i oczekiwać na decyzję, która powinna zapaść w ciągu maksimum kilkunastu minut. W szczególnych przypadkach może to potrwać nieco dłużej, na przykład od kolejnego dnia roboczego. Jeśli werdykt będzie pozytywny, pożyczkobiorca może podpisać umowę. Przed tym jednak powinien ją dokładnie poznać, a wszelkie wątpliwości rozwiać kontaktując się z biurem obsługi klienta.

 

 

 

 

Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *