pt.. mar 29th, 2024

Coraz modniejsza staje się praca z własnego domu. I nie chodzi tu tylko o incydentalny home office, ale o permanentne prowadzenie firmy pod własnym adresem. W sumie nic dziwnego – pozwala to na dużą samodzielność, pracę w godzinach, które nam najbardziej odpowiadają oraz rzecz najprzyjemniejszą – wówczas sami jesteśmy sobie szefami. Pomimo plusów takiej pracy, są także minusy, takie jak brak wyodrębnionego miejsca pracy. Być może warto zatem stworzyć w domu swój własny, prywatny gabinet. Jak się do tego zabrać? O tym napiszemy dzisiaj kilka zdań.

Praca w domu?

Wiele osób zastanawia się czy warto podjąć pracę w domu. Na początek wiele z nich zaczyna od bycia freelancerem – szczególnie dużo tutaj grafików, copywriterów czy tłumaczy. Zlecenia często są pojedyncze, więc z założeniem swojego biznesu zwykle powstrzymują się, aż znajdą stałych klientów. Dużą barierą wejścia na rynek są podatki i składki społeczne, jakie każdy przedsiębiorca musi oddawać co miesiąc, w efekcie czego duża część pieniędzy jest zabierana przez państwo. Jednak dla osób, które potrafią dobrze zarządzać swoim czasem, a do tego nie lubią pracować po dyktando innych czy są na tyle ambitne, by tworzyć własne biznesy, praca w domu jest idealna. Czasami jednak narzeka się na brak kontaktu z innym człowiekiem i zaburzenie naturalnego rytmu dnia, dzielonego na pracę i pobyt w domu. Do biura trzeba wstać na określoną godzinę, ubrać się, a nie spędzać czas na pracy w łóżku. Dlatego warto zainwestować we własne pomieszczenie do pracy, gdzie będziemy się mogli skupić wyłącznie na niej.

Własny gabinet w wyjątkowym stylu

Własny gabinet sprawi, że będziemy mogli skoncentrować się na pracy oraz przechowywać potrzebne dokumenty w jednym miejscu. Jeżeli przyjmujemy klientów w domu, to takie reprezentatywne miejsce także bardzo się przyda. W zależności od tego, jakie mamy mieszkanie, to w takim stylu dobrze by było umeblować też nasz kąt do pracy.

W ostatnim czasie niezwykle popularne są gabinety vintage – urządzone w starym stylu, z ciężkimi, pięknymi meblami oraz biblioteczkami na ścianach. Oczywiście jest to styl niepasujący do wszystkich osób i wnętrz – prędzej przeznaczony dla tych, którzy chcą pokazać swój prestiż i umiłowanie do klasycznych biur, jakie widujemy w filmach. Jest to jednak znaczący koszt – biurko, kilka regałów na książki i wygodny fotel, to minimum, w jakie musimy zainwestować. Jeżeli jednak wybierzemy meble uznanych marek, albo poszukamy czegoś w renomowanych sklepach retro (stacjonarnych lub online), to posłużą nam one przez wiele lat – cechuje je w końcu wysoka trwałość i odporność na wszelkie uszkodzenia.

Równie popularne, co gabinety vintage, są te urządzone w stylu nowoczesnym. Stawiają one przede wszystkim na minimalizm i funkcjonalność. Meble są surowe oraz nie ma zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Jeśli kolory, to zwykle delikatne i pastelowe. Jednak koszty urządzenia takiego biura są o wiele niższe, niże tego wyposażonego w klasyczne meble – elementy wystroju są po prostu tańsze, wiele z nich możemy znaleźć w popularnych sieciach handlowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie właściciele lubią jasne przestrzenie – można je ładnie zaakcentować jednym kolorem dodatków lub przełamać konwencję paroma wpasowującymi się w ogólny styl elementami.

Posiadanie własnego biura w domu może przynieść nam wiele powodów do dumy – możemy się w nim zaprezentować klientowi, pracować w ciszy z dala od zgiełków dochodzących z kuchni czy z pokoju dzieci. Wystarczy wybrać własny styl i cieszyć się namiastką spokoju i prywatności. Gabinet vintage czy nowoczesny? A może styl orientalny? Tak naprawdę w dobie wszechobecnej dostępności wyposażenia wnętrz, ogranicza nas tylko nasza kreatywność.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *