Koperty wysyłkowe są często wykorzystywanym przez sklepy internetowe opakowaniem do przesyłania niewielkich przedmiotów, których nie trzeba pakować w pudełka. Najczęściej stosuje się koperty ochronne w celu zabezpieczenia towarów oraz zwrotne, które umożliwiają odesłanie zakupu.

Każdy sklep internetowy w swoim magazynie wysyłkowym powinien mieć nie tylko odpowiednio dobrane do wymiarów towarów pudełka, ale również koperty wysyłkowe – przede wszystkim ochronne (koperty bąbelkowe) oraz koperty zwrotne. Używa się ich zazwyczaj do wysyłki mniejszych towarów, które nie wymagają pakowania w kartony. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach wysyłki (czym większa paczka, tym większa cena), kosztach opakowań i akcesoriów – przede wszystkim wypełniaczy, którymi nie trzeba wypełniać pustych przestrzeni w pudełkach oraz oszczędzić przestrzeń magazynową i na stanowisku do pakowania, gdyż koperty zajmują mniej miejsca niż pudełka.

W sklepie internetowym najbardziej przydają się koperty wysyłkowe ochronne, czyli bąbelkowe oraz koperty zwrotne.

Koperty ochronne

Koperty ochronne, popularnie zwane kopertami bąbelkowymi, mają za zadanie chronić zawartość przesyłki przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi występującymi w trakcie transportu i magazynowania. Miękka bąbelkowa wyściółka z folii polietylenowej dopasowuje się do kształtu przesyłki i chroni ją przed uszkodzeniem. Poza tym chroni również przed wilgocią. Są odporne na rozdarcia i wytrzymałe.

Koperty bąbelkowe idealnie nadają się do wysyłki mniejszych przedmiotów, takich jak: książki, płyty CD i DVD, dodatki, biżuteria, drobna odzież i inne małe przedmioty.

Koperty bąbelkowe są bardzo lekkie, dzięki czemu waga opakowania nie zwiększa wagi przesyłki. Korzystanie z kopert wysyłkowych ochronnych jest zatem ekonomiczne, gdyż pozwala zaoszczędzić na kosztach przesyłki.

Są również wyposażone w pasek samoprzylepny, dzięki czemu zamykanie koperty jest szybkie i łatwe. Nie są potrzebne dodatkowe akcesoria do pakowania takie jak np. taśma klejąca. Są wykonane z białego lub brązowego papieru pakowego. W ofercie sklepu RAJA jest dostępnych wiele rozmiarów kopert bąbelkowych – aż 22 warianty. Każdy sklep internetowy może znaleźć dopasowane do swoich potrzeb koperty bąbelkowe. Cena kopert ochronnych jest uzależniona od ilości zamawianych sztuk. Koperty są sprzedawane w paczkach po 50, 100 lub 200 sztuk w zależności od rozmiaru. Czym więcej zamówionych paczek, tym niższa cena. Przy 8 paczkach obowiązuje rabat do 40%.

Dostępne są także koperty bąbelkowe foliowe MAIL LITE®, które są lżejsze od kopert papierowych, dzięki czemu możliwe jest jeszcze większe ograniczenie kosztów wysyłki. Również chronią przed wstrząsami i są odporne na przebicie oraz na działanie wody i rozerwanie. Wykorzystuje się je do wysyłki płyt, odzieży i biżuterii.

Koperty zwrotne

W każdym sklepie internetowym potrzebne są też koperty zwrotne. Są wyposażone w podwójne samoprzylepne zamknięcie. Dzięki nim ewentualny zwrot produktów do sklepu jest łatwy i szybki – wystarczy, że odbiorca zapakuje towar w tę samą kopertę i użyje drugiego paska samoprzylepnego. Nie ma potrzeby kupowania czy szukania innego opakowania do zwrotu. Jest to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie – koperta zwrotna jest bowiem kopertą więcej niż jednokrotnego użytku. Nie ma potrzeby kupowania nowego opakowania i wyrzucania starego. To recykling w czystej postaci.

Szeroki wybór kopert dostosowanych do potrzeb sklepów internetowych można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/koperty-tuby_C12.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *