W warunkach domowych lub w biurze prawie codziennie korzystamy z taśmy klejącej – to najprostszy sposób na umocowanie jakiegoś drobiazgu, zaklejenie koperty lub prowizoryczną, drobną naprawę.

Czym charakteryzuje się taśma pakowa?

Popularna taśma klejąca nie jest jednak taśmą pakową.

Taśma pakowa jest mocniejsza, odporna na rozdarcie, wilgoć i inne niekorzystne warunki zewnętrzne. Pokryta jest również znacznie mocniejszym, wytrzymałym klejem, który może utrzymać nawet dość znaczny ciężar. Każdy producent taśm pakowych ma w swoim asortymencie różne jej rodzaje. Ich właściwości zależą od sposobu wykorzystania. Oprócz podstawowego zadania – łączenia powierzchni i zamykania opakowań taśma pakowa może stanowić skuteczny nośnik reklamowy po nadrukowaniu logotypu, nazwy lub innych danych firmowych.

Czy producent tasm pakowych może wykonać taśmę na specjalne życzenie klienta ?

Wolfpak.pl to jeden z liderów rodzimego rynku opakowań. Działa już od 2009 i cały czas poszerze porfolio stałych klientów. W katalogach wolfpak.pl można znaleźć praktycznie wszystkie rodzaje taśm. Jako producent taśm pakowych wolfpak.pl posiada własny dział badawczy, a także doradczy. Klienci, którzy skontaktują się z działem doradczym mogą liczyć na specjalną, dedykowaną dla ich specyficznych potrzeb taśmę. Działający na terenie Trójmiasta Wolfpak.pl kooperuje zarówno bezpośrednio z ostatecznymi odbiorcami jak i z hurtowniami i dystrybutorami materiałów opakowaniowych na terenie całej Polski. Jakość produktów wolfpak.pl nie odbiega od nowoczesnych produktów tego rodzaju na rynkach światowych. Firma działa zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego, a wiele produktów kwalifikuje się do ponownego wykorzystania w ramach recyclingu.

Gdzie i w jaki sposób wykorzystuje się taśmy pakowe ?

Podstawową funkcją taśm jest zamykanie opakowań o różnych gabarytach i ciężarze. Mogą to być niewielkie kartony z przesyłkami kurierskimi, większe kartony transportowe, a także ładunki paletowe o znacznych rozmiarach i ciężarze. W magazynach taśmy pakowe służą do oznaczania zarówno produktów jak i miejsc ich składowania. W zależności od wykorzystania mogą różnić się wytrzymałością i szerokością, a także materiałem z którego zostały wykonane. Większość producentów taśm pakowych ma w swojej ofercie taśmy kolorowe, a także opatrzone nadrukiem według wzoru dostarczonego przez klienta. Taśmy pakowe mogą być używane do pakowania ręcznego, a także maszynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *