Przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji, inwestorzy i związki branżowe z Turcji i Polski przez trzy dni rozmawiać będą o współpracy gospodarczej w rejonie tzw. Trójmorza. W Świnoujściu ruszyło właśnie Baltic Business Forum – jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

To już ósma edycja tego międzynarodowego forum biznesowego. Gościem tegorocznego spotkania będzie Turcja. W planach są spotkania członków Krajowej Izby Gospodarczej i jej tureckiego odpowiednika, organizacji TOSS oraz Polsko-Tureckiej Izby Biznesu i jej partnera DEIK (Tureckiej Rady Zagranicznych Stosunków Gospodarczych).

Turcja to nie jedyny kraj, który przysłał swoją delegację. Udział zapowiedzieli także przedstawiciele m.in. Bułgarii, Czech, Niemiec, Ukrainy i Chorwacji. Polski rząd reprezentować będzie wiceminister rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Trzydniowa konferencja została podzielona na bloki tematyczne poświęcone m.in. międzynarodowej współpracy, inwestycjom, przemysłowi, energetyce czy branży kreatywnej. Uczestnicy porozmawiają o modelach rozwoju eksportu, współpracy przemysłu stoczniowego w regionie Trójmorza, inwestycjach infrastrukturalnych, logistyce, energetyce. Przedsiębiorcy dowiedzą się w jaki sposób poszukiwać pracowników za granicą i zatrudniać ich w Polsce.

W środę, 15 września odbędzie się wykład specjalny pt. „Świat i Europa – gospodarka, perspektywy i zagrożenia”, który wygłosi prof. Marek Belka, były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego.

W programie nie zapomniano o młodych przedsiębiorcach. To z myślą o nich przygotowano część sesji i atrakcji towarzyszących, m.in. panel o źródłach finansowania startupów. Ponadto w BFF wezmą udział tzw. aniołowie biznesu. Na to wydarzenie warto więc przyjechać z gotowym biznesplanem. W wydzielonej Strefie Przedsiębiorcy będzie można skonsultować pomysł ze specjalistami ds. budowania startupów, doradcami unijnymi, a także skorzystać z porad prawnych, marketingowych i organizacyjnych. Dokładny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej http://balticbusinessforum.eu/pl/program/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *