W czwartek, 23 marca w Business Club Szczecin odbyło się kolejne spotkanie w ramach Salonu Morskiego. Tematem przewodnim spotkania była rewitalizacja przemysłu stoczniowego w Szczecinie i rozwój Szczecińskiego Parku Przemysłowego (SPP).

Wydarzenie zgromadziło blisko 80 osób – przedstawicieli przedsiębiorstw związanych z przemysłem stoczniowym i morskim, reprezentantów szkół i uczelni wyższych oraz pasjonatów branży morskiej. Na spotkanie zaproszono m.in. Michała Przepierę, Zastępcę Prezydenta Miasta Szczecin, Andrzeja Strzebońskiego, Prezesa Szczecińskiego Parku Przemysłowego, Marka Różalskiego, Prezesa Stoczni Gryfia, Andrzeja Podlasińskiego, przedstawiciela Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Cezarego Sylwestrzaka, Przewodniczącego Rady Zachodniopomorskiego Oddziału Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.

Andrzej Strzeboński podsumował miniony rok rozwoju SPP. Obecnie na 45 hektarach terenu Parku działalność gospodarczą prowadzi 80 firm skupiających specjalistów z branży okrętowej, którzy mają możliwość wzajemnej współpracy. Prolektor Akademii Morskiej, prof. nadzw. AM, Artur Bejger wyraził nadzieję na korzystanie przez szczecińskie firmy z patentów i rozwiązań technologicznych, które już wykorzystywane są w przemyśle. Marek Różalski zwrócił uwagę na perspektywy rozwoju budowy promów. Wypowiadający się eksperci wyrazili aprobatę projektu rewitalizacji przemysłu stoczniowego w Szczecinie, zgadzając się co do tego, że w ogromnym stopniu jest ona uzależniona od edukacji przyszłych specjalistów i długofalowego podejścia do tego procesu.

Salon Morski to cykliczne spotkanie organizowane przez Business Club Szczecin, które służyć ma wymianie poglądów reprezentantów branży morskiej i stoczniowej.

BCS

 

Salon Morski

 

Business Club Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *