Dziś nietypowo bo trochę o sporcie, jedzeniu i muzyce. W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że będziemy gościć czołówkę europejskich siatkarzy, próbowaliśmy nowych smaków z jeżdżących jadłodajni, zaś na koniec mogliśmy posłuchać muzyki na najwyższym poziomie. Wspólny mianownik? Azoty Arena.

Mamy to! W piątek Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił miasta, w których odbywać się będą przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Wśród gospodarzy imprezy, obok Gdańska/Sopotu, Krakowa i Katowic, znalazł się także Szczecin. Nasze miasto niestety nie będzie gościć Białoczerwonych, czyli aktualnych jeszcze Mistrzów Świata w tej dyscyplinie. Nasi reprezentanci swoje mecze rozgrywać będą w Trójmieście. Wybrane spotkania, te w fazie grupowej imprezy, rozegrane zostaną w Azoty Arenie w dniach od 25 do 27 sierpnia 2017 r. Kogo będziemy mogli obejrzeć na żywo? To okaże się już 15 listopada b.r. podczas losowania grup turniejowych (drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po cztery drużyny). Na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że będą to drużyny przypisane do grupy D.

Azoty Arena

Nie ulega wątpliwości, że nasza długo wyczekiwana hala widowisko-sportowa staje się centrum rozrywkowo-kulturalnym miasta. W weekend na przyległym parkingu miało miejsce kolejne już niecodzienne wydarzenie. Chwila! Na parkingu? Tak! Co więcej, miejsce to było nieprzypadkowe i w pełni uzasadnione charakterem imprezy. II Festiwal Smaków Food Trucków, bo o nim mowa, był okazją dla zaprezentowania się przeszło 20 restauracji na kołach (ang. food truck – ciężarówka z jedzeniem). W ofercie mobilnych knajpek mogliśmy odnaleźć pewniaki, m.in: burgery, ogromne zapiekanki, bajgle czy belgijskie frytki. Kulinarnych atrakcji było jednak znacznie więcej i bez wątpienia każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Imprezę popsuć mogła jednak pogoda oraz przede wszystkim – ogromne kolejki. Z relacji niektórych uczestników wynikało, że czas oczekiwania na dostanie się do upragnionego okienka nierzadko przekraczał godzinę. Rada na przyszłość? Być może warto zabrać ze sobą przekąski na przetrwanie okresu oczekiwania.

Już nie na parkingu, a wewnątrz hali odbył się w sobotę finałowy koncert Festiwalu Młodych Talentów Nowa Energia. Zwycięzcą 10. edycji konkursu muzycznego została krakowska grupa Romantic Fellas. Zespół otrzymał nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych a także kontrakt na nagranie singla dla należącej do Kayah wytwórni Kayax. Drugie miejsce jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Piotr Metz, Przemysław Thiele i Krzysztof Dominik, przyznało Mary Spolsky, zaś trzecie ex aequo zespołom Loth i Ma. Finałowy koncert to nie tylko występy młodych talentów. Imprezę swoimi występami uświetniły znane gwiazdy: raperzy Sobota i Taco Hemingway, gwiazda pop Natalia Nykiel, multiinstrumentalistka Julia Marcell, wyróżniony na zeszłorocznym festiwalu alternatywny tsar, czy wreszcie legenda naszego miasta – zespół Hey. Co ciekawe, koncert był relacjonowany w radiowej “Trójce”, gdzie autorem audycji „Lista osobista” jest prowadzący wydarzenie, znany dziennikarz muzyczny Piotr Metz. Jej specjalne wydanie było nadawane wprost ze szczecińskiej hali.

Czy któryś z młodych uczestników FMT wypłynie na szerokie wody? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że nasze miasto doczekało się godnej kontynuacji festiwalu z przeszło 60-letnią tradycją, na którym swoją karierę zaczynał m.in. Czesław Niemen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *