czw.. lut 29th, 2024

W dniach 1 czerwca i 2 czerwca 2017 odbędzie się pierwsze z czterech spotkań z inwestorami specjalizującymi się w sektorze life science organizowane przez Klaster LifeScience Kraków w ramach projektu ProBio Małopolska.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części, Seminarium VC oraz Pitching sessions.

1 czerwca 2017 – Seminarium VC – what you need to know about Your VC Partner.

Celem spotkania jest zebranie doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących poszukiwania i rozpoczynania współpracy z VC. Sektor life science oceniany jest jako najtrudniejszy i najbardziej wymagający zarówno od projektodawców, jak i inwestorów. Jak przekonać inwestora do swojego pomysłu – co powiedzieć, czego nie mówić, czym zachęcić, jak przygotować się do rozmowy? Jak przygotować prezentację? Czy wiesz, co pozytywna decyzja VC oznacza dla Ciebie i Twojego biznesu? Na seminarium prześledzimy wspólnie z praktykami cały proces przygotowania, negocjowania i praktycznego realizowania umowy inwestycyjnej. Spotkanie praktyków będzie znakomitą okazją do zweryfikowania aktualnej wiedzy i wymiany doświadczeń.

Seminarium prowadzone będzie w j. angielskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

2 czerwca 2017 – Pitching sessions.

Drugiego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich projektów przed przedstawicielami VC i Business Angels. Ta część spotkania przeznaczona jest dla firm, które mają już produkt i koncepcję jego rozwoju oraz chcą aktywnie poszukiwać partnerów zdolnych zainwestować w przedsięwzięcie. Prezentowane projekty muszą dotyczyć innowacyjnych produktów lub usług z sektora wysokich technologii – pierwszeństwo mają tematy dotyczące zdrowia i jakości życia.

Organizatorzy zakładają, że do prezentacji wybranych będzie 5 projektów najlepiej spełniających następujące kryteria:
– dojrzałość technologiczna – stopień zaawansowania;
– dojrzałość rynkowa – dobrze zdefiniowany rynek docelowy;
– dojrzałość organizacyjna – doświadczony i zorganizowany zespół;
– własność intelektualna – zabezpieczenie praw autorów.

Ocena kwalifikująca do prezentacji następować będzie na podstawie zgłoszenia i wywiadu z autorami projektu. Zachęcamy do zgłaszania projektów – formularz dostępny pod tym linkiem rejestracyjnym.

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników. Jest nią możliwość bezpłatnego udziału w konferencji IMPACT’17, najważniejszym wydarzeniu regionu CEE poświęconym Economy 4.0, Industry 4.0 startup, fintech, insurtech, healthtech, 4IR, IoT, mobility, commercialization, open data, digitalization.

Kolejne spotkanie z inwestorami będzie miało miejsce w październiku. Pierwszeństwo udziału będą miały projekty i zespoły bardziej doświadczone.

 

DoradcawBiznesie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *