Masz dobry pomysł na startup, ale brakuje ci zespołu do jego realizacji? A może nie wiesz czy rynek potrzebuje Twojego rozwiązania? Już za tydzień, 4-6 listopada odbędzie się Startup Weekend Szczecin – Smart City, gdzie młodzi przedsiębiorcy przy wsparciu doświadczonych mentorów stworzą innowacyjne projekty.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno programistów, marketingowców, grafików, osoby z doświadczeniem biznesowym jak i miejskich aktywistów. Startup Weekend to wyjątkowe warsztaty gdzie w ciągu 54h można zbudować fundamenty startupu – zebrać zespół, zweryfikować co potencjalni klienci czy inwestorzy myślą o naszym projekcie i skorzystać ze wsparcia mentorów – doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów z Polski i Niemiec.

Każdy uczestnik będzie mógł w ciągu 60 sekund przedstawić swój pomysł na startup aby przekonać do niego innych uczestników, którzy wybiorą 10 najciekawszych projektów nad którymi będą pracować. Ostatniego dnia startupy zaprezentują się przed Jury, które wyróżni najlepsze projekty.

– To już trzecia edycja Startup Weekendu w Szczecinie, tym razem pod hasłem Smart City. Jesteśmy otwarci na wszystkie dobre pomysły na startup, które rozwiązują konkretne problemy ale chcemy zachęcić uczestników aby wykorzystując nowe technologie m.in. IoT (Internet Rzeczy) czy iBeacony, stworzyli projekty, które ułatwią życie mieszkańcom miast i turystom – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp, organizator Startup Weekend Szczecin.

Startup Weekend to największa na świecie globalna społeczność startupowa, gdzie w ponad 150 krajach odbywają się weekendowe warsztaty dla początkujących przedsiębiorców technologicznych. Wspiera je też znany akcelerator startupów Techstars oraz Google for Entrepreneurs. Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu można dowiedzieć się jak opracować model biznesowy, skorzystać ze wsparcia mentorów czy nauczyć się prezentować swój startup przed inwestorem.

– Chcemy wspierać rozwój młodych zdolnych osób w branży IT, a Startup Weekend Szczecin to świetna okazja by pomóc tym najbardziej kreatywnym, którzy chcą tworzyć startupy technologiczne. 54 godziny na zbudowanie projektu to spore wyzwanie więc liczymy, że będzie naprawdę ciekawie – dodaje Sławomir Pucia z Lemon Demon.

Warto dodać że zwycięzca pierwszej edycji Startup Weekend Szczecin, projekt Scatchup już po 6 miesiącach pozyskał kilkaset tysięcy euro od zagranicznego inwestora, co pozwoliło na dalszy rozwój projektu w Berlinie. Natomiast ubiegłoroczny zwycięzca FootSteps trafił później do akceleratora StarterRocket i z sukcesem rozwija swoją aplikację mobilną zdobywając nagrody w konkursach startupowych.

Głównym partnerem Startup Weekend Szczecin została firma Lemon Demon. Partnerami warsztatów są Urząd Miasta Szczecin, Consileon, Aruba Cloud, Technopark Pomerania i Aviva. Wsparcia udzielają też Startup Poland, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Business Link Szczecin, StartupLabsGrupa .NET WIZUT. Patronami medialnymi wydarzenia zostali Dziennik Internautów, MamStartup, DoradcawBiznesie.pl, Wirtualna Polska, InnPoland, 150sec i SzczecinBlog.

Startup Weekend Szczecin odbędzie się w dniach 4-6 listopada w Technoparku Pomerania. Warsztaty i prezentacje odbędą się w języku angielskim. Zwycięzcy otrzymają nagrody od partnerów, które pomogą im w dalszym rozwoju projektów oraz promocję w mediach. Więcej informacji o programie, mentorach i rejestracja na stronie www.startupweekend.pl.

 

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *