Nazwa startupu: stawkomat.pl

Miasto: Koszalin

Adres www: www.stawkomat.pl

Adres e-mail: biuro@stawkomat.pl

Branża: IT

Czym jest wasz startup?

Stawkomat.pl to innowacyjny serwis zajmujący się prezentacją oraz gromadzeniem wartości cenowych. W naszym serwisie wycenić można wszystko co niesie ze sobą wartość informacyjną. W przypadku nie odnalezienia wyceny, zapytanie trafia na listę oczekującą. Dzięki temu inni użytkownicy, jeśli znają cenę konkretnego zapytania, mogą się tą informacją podzielić dodając wpis z wyceną. Wyniki prezentowane są w postaci innowacyjnych przedziałów cenowych na pasku procentowym, który prezentuje rozpiętość wycen. Poznanie konkretnego przedziału cenowego dla poszukiwanego zapytania, pozwola na zweryfikowanie korzystności cenowej danej oferty.

Jaki problem rozwiązujecie?

Stawkomat pozwala znaleźć informacje o cenach bez konieczności przeszukiwania innych stron. Głównym założeniem portalu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: ile to kosztuje? Dążymy do tego, aby w jednym miejscu znalazła się możliwie największa liczba informacji o cenach. Internauci dotychczas pytali siebie nawzajem o wyceny na różnorakich portalach internetowych, forach. Teraz będą to mogli zrobić na specjalnie dedykowanym do tego serwisie. Ich odpowiedzi mogą zostać zaprezentowane w postaci konkretnej kwoty lub, co ma miejsce zdecydowanie częściej, w postaci przedziału cenowego. Dzięki temu w jednym miejscu mamy informacje o cenach: produktów, usług (także tych lokalnych), badań, kursów, egzaminów itp. Jako, że każdy może dodać oraz edytować wycenę, nasza cenowa baza danych jest na bieżąco aktualizowana. Nie kasujemy wycen, dzięki temu stawkomat pełni również funkcję archiwum, bowiem możliwe staje się porównanie cen np. biletów na wydarzenia z przeszłości z cenami tegorocznymi.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?

Stawkomat.pl jest skierowany dla każdego, kto poszukuje informacji o cenie produktu, usługi, kursu, badania, egzaminu czy też wszystkiego co niesie ze sobą wartość informacyjną. Nasz projekt skierowany jest również dla osób chcących współtworzyć cenową mapę Polski. Każdy z nas posiada mniejszą lub większą wiedzę o konkretnych cenach, dlatego też każdy z nas może współtworzyć stawkomat.pl

Jaki macie model biznesowy?

Dostęp do serwisu zawsze będzie bezpłatny. Model biznesowy zakłada nawiązanie współpracy z podmiotami gospodarczymi, które mogłyby prezentować atrakcyjność cenową swojej działalności pod konkretnymi wycenami. Tzw. interaktywne linki z treścią dobraną przez reklamodawcę, chcemy umieszczać bezpośrednio pod tematycznie dobranymi wycenami. Dzięki temu promowana oferta trafia w sprofilowaną grupę odbiorców, która poszukuje konkretnej wyceny. Pozwala to na skuteczne dotarcie do użytkowników zainteresowanych danymi produktami/usługami itp. Nie zamykamy się również na reklamę w wydaniu tradycyjnym.

Kto jest waszą największą konkurencją i jakie widzicie bariery w rozwoju biznesu?

Nie ukrywamy, że nasz portal może należycie funkcjonować tylko i wyłącznie przy aktywnym współtworzeniu przez społeczność internetową. Jeżeli takowej kooperacji nie będzie nasza baza danych może rozwijać się wolno, co może skutkować tym, że odpowiedzenie na zapytanie o wycenę nie będzie wystarczająco szybkie.

Czy poszukujecie partnerów, którzy pomogą wam rozwinąć Wasz projekt?

Obecnie aktywnie nie poszukujemy inwestora, natomiast jesteśmy otwarci na wszelakie rodzaje współpracy.

Jaki jest Wasz dotychczasowy największy sukces?

Udało nam się uzyskać dotację z UE na realizację projektu.

Jakie macie plany rozwoju?

Chcemy stale zwiększać ilość aktywnych użytkowników oraz przede wszystkim stale zwiększać ilość wycen dodawanych w naszym serwisie. Wszystko po to, aby współczynnik nie odnalezionych w naszej bazie wycen, był możliwie najniższy. W dalszej perspektywie chcielibyśmy stworzyć aplikację mobilną zintegrowaną z bazą danych znajdującą się na stronie źródłowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *