W poprzednich felietonach zachęcałem Państwa do skorzystania z pożyczek JEREMIE w bankach spółdzielczych. Dlaczego akurat tam? Dlatego, że pożyczkę niekiedy można uzyskać nawet za ZERO złotych (bez prowizji i z zerowym oprocentowaniem). W niektórych bankach spółdzielczych – bez prowizji i z oprocentowaniem w wysokości 2.86%.

Jednak te propozycje dla przedsiębiorców mają pewne ograniczenie – jest nim kwota pożyczki… W szczególnych przypadkach do 1 mln złotych, rzadziej do 500 tysięcy a najczęściej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla większych firm realizujących duże projekty nie była to oferta interesująca.

Najprawdopodobniej takie ograniczenia zauważył również marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Bank Gospodarstwa Krajowego, dlatego, jako dysponenci, przeznaczyli ponad 35 mln na większe pożyczki. Dzięki temu przedsiębiorcy na preferencyjnych warunkach mogą ubiegać się o znaczące kwoty. Do dyspozycji zachodniopomorskich przedsiębiorców jest prawie 50 mln złotych w ramach tzw. “dużej pożyczki inwestycyjnej”.

W wyniku konkursu, zarządzającym podmiotem, który oferuje ten produkt finansowy jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy. Maksymalna kwota dla jednego podmiotu wynosi 27 mln złotych!!! Celem inwestycji powinna być szeroko rozumiana rewitalizacja oraz tworzenie miejsc pracy. Maksymalny okres spłaty to 17 lat z możliwością 2 letniej karencji.

Oprocentowanie “dużej pożyczki inwestycyjnej” jest konkurencyjne wobec ofert bankowych, ale nie może być niższe niż 1% w skali roku.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *