Projektowanie form wtryskowych, tłoczników i wykrojników wymaga odpowiedniego przygotowania technicznego. Nieocenionym wsparciem w tym zakresie jest technologia. Na rynku dostępny jest kompleksowy program TopSolid Mold, którzy przeznaczony jest dla profesjonalistów produkujących formy wtryskowe, tłoczniki i wykrojniki. Zapraszamy do zapoznania się z potencjałem oprogramowania, które korzystnie wpłynie na rozwój Twojego biznesu.

Poznaj atuty programu TopSolid Mold

Program TopSolid Mold to rozwiązanie, które ułatwia projektowanie form odlewniczych różnego typu. Przeznaczony jest do użytku profesjonalnego w przemyśle i w firmach produkcyjnych. Autorzy oprogramowania zadbali o to, aby było ono z jednej strony kompletne, a z drugiej pozwalało na kompleksowe projektowanie formy wtryskowej, tłoczników czy też wykrojników. W TopSolid Mold użytkownik ma do dyspozycji gotowe korpusy i bazę inteligentnych elementów. To zaplecze, które przyspiesza wiele podstawowych procesów produkcyjnych. Umiejętne jego wykorzystanie przekłada się na poprawę wydajności i wyników finansowych firmy. 

Dużym atutem programu TopSolid Mold jest to, że posiada on dedykowane narzędzia automatyzujące, które uwzględniają w procesie takie etapy jak: przemieszczanie się elementów docelowej formy czy też szybkie jej chłodzenie. Zaawansowana technologia analityczna uwzględnia nawet takie niuanse jak skurcz elementów. Dzięki TopSolid Mold operator dowie się m.in.: jakie będą grubości ścianek formy oraz temperatura po wtrysku. Dane te pozwalają na jeszcze wydajniejsze wytwarzanie form wtryskowych

Dlaczego warto skorzystać z projektowania w TopSolid Mold?

Dzięki TopSolid Mold produkcja form wtryskowych, tłoczników i wykrojników jest jeszcze prostsza i zoptymalizowana pod kątem finansowym. Oprogramowanie pozwala na dokładne sprawdzenie poprawności wykonywanego modelu, szybkie podzielenie formy czy też dodanie etapu chłodzenia w produkcji. Ponadto system jest bardzo intuicyjny i wygodny w użytkowaniu, dzięki czemu poradzą sobie z nim nawet osoby, które nie posiadają zaawansowanej wiedzy technologicznej. Z pomocą TopSolid Mold można m.in. projektować formy wtryskowe do tworzyw sztucznych

Program umożliwia pełną integrację z CAM. Użytkownik może wygenerować dokumentację płaską oraz raport z analizy wtrysku. Inteligentna biblioteka pozwala na korzystanie z gotowych rozwiązań i ich funkcjonalności. Ponadto oprogramowanie wyposażono w PDM, dzięki czemu zachowywane są wszystkie dane CAD/CAM z produkcji. 

TopSolid Mold to m.in.:

 • intuicyjny interfejs użytownika;
 • pełna integracja z PDM;
 • współpraca z wszystkimi wiodącymi narzędziami CAD na rynku;
 • inteligentne komponenty wraz z technologią: Hasco, Meusburger itd.;
 • moduł dedykowany do rozdzielania bloków gniazdowych;
 • unikalna metoda rozmieszczania części;
 • asystent tworzenia powierzchni podziałowych;
 • automatyczne wykrywanie linii podziałowych;
 • automatyczne kalkulacje;
 • zaawansowane zarządzanie procesem produkcji;
 • automatycznie wymiarowanie otworów;
 • i wiele więcej. 

To główne powody, dla których warto skorzystać z TopSolid Mold w obszarze projektowania i produkcji form wtryskowych, wykrojników i tłoczników. 

 

 

TopSolution – profesjonalne wdrożenie w Twojej firmie

Jeżeli na co dzień projektujesz różnego rodzaju formy wtryskowe, produkcja ich będzie jeszcze wydajniejsza z TopSolid Mold. To program dla profesjonalistów, który umiejętnie wykorzystany daje wiele korzyści biznesowych. Certyfikowanym dostawcą oprogramowania na polskim rynku jest TopSolution. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej firmy oraz do skorzystania z profesjonalnego wdrożenia. Dzięki temu poznasz wszystkie możliwości TopSolid Mold oraz skutecznie włączysz program do codziennej pracy w firmie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *