Certyfikacja w różnych obszarach obecnie jest już niemalże standardem w biznesie. Niektóre certyfikaty są wymagane przez prawo polskie lub unijne. W niektórych branżach natomiast posiadanie dokumentu potwierdzającego zgodność z określoną normą jest wymogiem stawianym przez kontrahentów lub różnego rodzaju zrzeszenia i stowarzyszenia.

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się również na wdrożenie norm, po mimo że nie są do tego zobligowane. W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, co może zyskać firma, która posiada certyfikat ISO lub inne prestiżowe dokumenty.

Co zmienia się w firmie, która wdraża normę ISO?

Przedsiębiorcy najczęściej wybierają normę ISO 9001. Dotyczy ona systemu zarządzania jakością i często jest punktem wyjścia do wdrożenia kolejnych systemów. Organizacja, która posiada certyfikat ISO wyróżnia się procesowym oraz systemowym podejściem do zarządzania. Wdrożenie i działanie zgodnie z wytycznymi normy wymaga zaangażowania wszystkich pracowników, a w szczególności kadry kierowniczej. ISO 9001 to także nastawienie na ciągłe doskonalenie działania organizacji. Wprowadzenie tego systemu bardzo porządkuje i usprawnia wszelkie procesy, jakie zachodzą w firmie.

Jakie są korzyści z wprowadzenia certyfikowanego systemu zarządzania jakością?

Dzięki poprawie zarządzania cała firma działa sprawniej i efektywniej. Oznacza to, że koszty jej prowadzenia obniżają się, a jednocześnie rosną przychody. Wszystkie procesy są zoptymalizowane i praca na każdym stanowisku jest jednoznacznie zdefiniowana. Każdy z pracowników doskonale wie, czym ma się zajmować i za co jest odpowiedzialny. Działanie całego przedsiębiorstwa jest skierowane na ciągłe doskonalenie. Dzięki regularnej weryfikacji systemu i szybkiemu wdrażaniu działań naprawczych rozwój firmy jest znacznie przyspieszony. Dodatkowym atutem jest prestiż jaki wiąże się z posiadaniem certyfikatu ISO. Więcej informacji o certyfikacji normy ISO 9001 można znaleźć na stronie: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/quality

 

 

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *