Znamy już 10 firm, które łącznie otrzymają ok. 60 mln dofinansowania na realizację programów akceleracyjnych dla start-upów. Scale Up, bo o nim mowa, to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start in Poland wspierającego działalność innowacyjnych przedsiębiorstw, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Celem tego działania jest połączenie doświadczenia dużych korporacji (w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa) z pomysłami młodych przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z biznesem w ramach programów akceleracyjnych.

Spośród 61 kandydatów – akceleratorów wybrano 10, które przy wsparciu pozyskanych partnerów (dużych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa) realizować będą programy akceleracyjne dla startupów. Ze wsparcia finansowego (do 250 tys. zł) i doradczego akceleratorów oraz pomocy korporacji mogą starać się młode mikro- i małe przedsiębiorstwa wpisujące się w tzw. Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

W gronie 10 wybranych instytucji znalazły się:

1. HardGamma Ventures Sp. z o.o.
2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp.zo.o.
3. FundingBox Accelerator Sp. z o.o.
4. Fundacja Przedsie?biorczos?ci Technologicznej
5. Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
6. Ło?dzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
7. Huge Thing Sp. z o.o.
8. DGA S.A.
9. IDEO Sp. z o.o.
10. techBrainers Sp. z o.o.

Każda z nich weźmie pod swoje skrzydła minimum 20 startupów.

Prezentację konkursu oraz dokładny opis specjalizacji preferowanych przez poszczególne akceleratory znajduje się w prezentacji programu, którą można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *