Y Combinator, jeden z najlepszych inkubatorów przedsiębiorczości na świecie, znajdujący się w Dolinie Krzemowej ogłosił nowy projekt – Startup School z ofertą intensywnego kursu online dla przyszłych startup’owców. Uczestnicy przez 10 tygodni będą mieli dostęp do wystąpień liderów i przedsiębiorców, dedykowanego doradcy oraz społeczności w programie Slack. Dowiedzą się jak wpaść na pomysł, stworzyć produkt, zdobyć pierwszych użytkowników, zarządzać firmą, czy pozyskać dofinansowanie. A to wszystko…zupełnie za darmo!

Jak pisze Sam Altman, prezes inkubatora, na swoim blogu – 30-40% zajęć będzie miało formę nagranych sesji doradczych twórców znanych przedsiębiorstw i startupów. Wystąpią m.in. Alan Kay, Steve Huffman (Reddit), Alex Schultz (Facebook), Jan Koum (WhatsApp), Adam D’Angelo (Quora), czy reprezentanci Y Combinatora i funduszy Venture Capital.

Istnieją dwie formy uczestnictwa w kursach. Pierwsza dla tzw. obserwatorów, osób zainteresowanych nowymi technologiami, ale nie pracujących nad własną firmą. W tym przypadku rejestracja nie jest wymagana. Druga dostępna ścieżka obejmuje twórców startupów. Zostaną oni przydzieleni do grupy studentów oraz objęci opieką dedykowanego doradcy. Raz w tygodniu będą korzystać z konsultacji video i prezentować postępy w pracy nad własnym projektem.

Osoby, które pomyślnie przejdą kurs przygotowany przez Y Combinator otrzymają certyfikat i będą mogły zaprezentować swój projekt szerszej publiczności. Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej projektu https://www.startupschool.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *